El Salvador’da 1.500 Tane Bitcoin ATM’si Kurulacak

blank
El Salvador'da 1.500 Tane Bitcoin ATM'si Kurulacak

İçerik: El Salvador’da 1.500 Tane Bitcoin ATM’si Kurulacak

El Salvador’da 1.500 Tane Bitcoin ATM’si Kurulacak:

Bir şirket temsilcisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Athena Bitcoin’in El Salvador’da kripto para ATM’leri kurmak için 1 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Athena Bitcoin’in web sitesine göre, ATM’lerini Bitcoin satın almak veya nakit olarak satmak için kullanabilirsiniz. Hindistan’da Bitcoin fiyatı Rs’de kaldı. 25 Haziran’da 10:00 IST’den itibaren 25.8 lakh.

Firma, Haziran ayında Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’da kademeli olarak yaklaşık 1.500 ATM kurmayı, personel kiralamayı ve operasyonları yürütmek için bir ofis açmayı bekliyor. Hareket Eylül ayında yürürlüğe giriyor.
El Salvador Başkanı Nayib Bukele, “Bize 1.500 ATM’lik zorlu bir meydan okuma sundu, bunun için gideceğiz, ancak aşamalı olarak. Biz özel bir şirketiz ve ülkedeki gelişmemizin sürdürülebilir olmasını sağlamak istiyoruz” dedi. Latin Amerika Matias Goldenhörn için.

Bukele, kripto para biriminin denizaşırı Salvadorlular için bir havale para birimi olarak potansiyelini lanse etti.

Goldenhörn, “Başlangıçta düzinelerce makine getireceğiz, (muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri’ndekinden farklı olacak) El Salvador’daki iş modelinin nasıl olduğunu test edeceğiz” diye ekledi. Bir yıl önce Athena ilk kripto para birimini kurdu. Başkent San Salvador’un yaklaşık 49 km (30 mil) güneybatısında, El Salvador’un El Zonte plajındaki ATM, şehri dünyanın ilk Bitcoin ekonomilerinden biri haline getirmeyi amaçlayan Bitcoin Beach adlı bir deneyin parçası olarak.

Dünya Bankası, çevresel ve şeffaflık dezavantajları göz önüne alındığında El Salvador’un bitcoin uygulamasına yardımcı olamayacağını söyledi ve Uluslararası Para Fonu, ülkenin kripto para birimini benimsemesiyle “makroekonomik, finansal ve yasal sorunlar” gördüğünü söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: El Salvador’da 1.500 Tane Bitcoin ATM’si Kurulacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör