Lucid Air, Yeni Aracını Bitirmeye Çok Yakın

blank
Lucid Air, Yeni Aracını Bitirmeye Çok Yakın

İçerik: Lucid Air, Yeni Aracını Bitirmeye Çok Yakın

Lucid Air, Yeni Aracını Bitirmeye Çok Yakın:

Lucid Air, çok uzun bir süredir, bazı hesaplara göre yaklaşık on yıldır çalışıyor. 1.000 beygir gücündeki elektrikli sedanla ilk kez 2017’de Las Vegas’ta, Lucid Motors’un Tüketici Elektroniği Şovunda bir mühendislik prototipi hazır bulunduğunda sürdüm. Daha geçen Pazartesi günü, devasa, geniş aracın neredeyse son versiyonuyla tekrar Havaya bindim. Söylemek yeterli, ikinci kez daha iyiydi.

blank

O zamandan bu zamana kadar geçen dört yılda, EV girişimi para toplamak için mücadele etti ve neredeyse iflas etti. Ancak Suudi Arabistan’ın kendi fikri mülkiyetini teminat olarak koyduğu devlet varlık fonunun zamanında yaptığı yatırım ve şirkete 4,4 milyar dolar nakit bırakacak olan yakın tarihli bir SPAC anlaşması sayesinde, Lucid Motors şimdi teslim etmeye başlıyor. ilk elektrikli araçlarını bu yıl içinde müşterilere sunacak.Bundan önce, şirket, yeniden açılan ekonominin ve artan yaya trafiğinin daha fazla EV meraklı müşteriyi yollarına göndermesi umuduyla, ülkenin dört bir yanındaki hareketli mahallelerde tasarım stüdyoları açıyor (sadece onlara bayilik demeyin).

Lucid Air’in Grand Touring versiyonunda, 800 beygir gücü ve 139.000 $’lık başlangıç fiyatıyla ikinci en yüksek donanım seviyesinde sürdüm. Şirket, 113kWh pil takımına sahip bu versiyonun tek bir şarjla 517 mil menzile ulaşacağını söylüyor ki bu gerçekten de akıl almaz bir pil gücü.

blank

Geçen seferki gibi, arabanın hızlanmasından çok etkilendim ki bu sürpriz olmamalı. Bugün yoldaki hemen hemen her EV, neredeyse anlık torka sahip ve bir EV’nin ivmesini bir başkasıyla karşılaştırmaya çalışmak biraz şaka oldu. Lucid, Air’in 0’dan 60mph’ye iki saniyede koşabildiğini söylerken Tesla, Model S Plaid’in bunu iki saniyenin altında yapabileceğini söylüyor. Farkı söyleyebilir misin? Tabii ki değil. Ve her iki iddiada da o kadar çok uyarı var ki, bahsetmeye değmez gibi görünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Lucid Air, Yeni Aracını Bitirmeye Çok Yakın

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

2021 Mercedes-Benz S-Serisi, Teknolojiyi Lüksle Birleştiriyor

2021 Mercedes-Benz S-Serisi, Teknolojiyi Lüksle Birleştiriyor: Mercedes’in S-Serisi’nin lüks sedanlar için referans noktası olmasını sağlama …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör