Microsoft Artık 2 Trilyon Dolarlık Bir Şirket

blank
Microsoft Artık 2 Trilyon Dolarlık Bir Şirket

İçerik: Microsoft Artık 2 Trilyon Dolarlık Bir Şirket

Microsoft Artık 2 Trilyon Dolarlık Bir Şirket:

Microsoft, Windows 11’i duyurmanın yanı sıra bugün gerçekleştirdiği şeyler listesine 2 trilyon dolarlık bir şirket olarak günü bitirmeyi ekleyebilir. Bu, onu şimdiye kadar 2 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan ikinci Amerikan halka açık şirket yapar (diğer üye CNN Business’a göre kulüp, Ağustos 2020’de bunu başaran Apple’dır.

2020’nin Microsoft’un başarısına nasıl katkıda bulunduğunu görmek kolay: IDC ve Canalys’in tahminlerine göre PC pazarı 2020’de yüzde 10’un üzerinde büyüdü ve bu yıl bu ivmenin bir kısmını korumuş görünüyor. Microsoft ayrıca Surface cihazları, Xbox içeriği ve bulut hizmetleriyle başarıyı gördü – şirket, Akıllı Bulut segmentinin 2020 mali yılında yalnızca 48 milyar dolar getirdiğini söylüyor.

Elbette, bilgisayarları minimum gereksinimleri karşılamayan kişiler için yükseltmeleri hızlandırabilecek yukarıda belirtilen Windows 11 duyurusu da var.

Şirketin piyasa değeri bu haftanın başlarında kısaca 2 trilyon doların üzerine çıktı, ancak piyasalar kapandığında işaretin çok az altına düştü. Yahoo Finance’e göre bugün Microsoft, 2,09 trilyon dolarlık bir üst sınırla piyasa kapanışını yapabildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Artık 2 Trilyon Dolarlık Bir Şirket

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador’da 1.500 Tane Bitcoin ATM’si Kurulacak

El Salvador’da 1.500 Tane Bitcoin ATM’si Kurulacak: Bir şirket temsilcisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Athena …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör