TCL’nin OLED Giyilebilir Ekranı Gelecek Ay Piyasaya Sürülecek

blank
TCL'nin OLED Giyilebilir Ekranı Gelecek Ay Piyasaya Sürülecek

İçerik: TCL’nin OLED Giyilebilir Ekranı Gelecek Ay Piyasaya Sürülecek

TCL’nin OLED Giyilebilir Ekranı Gelecek Ay Piyasaya Sürülecek:

Çinli elektronik üreticisi TCL, önümüzdeki ay Avustralya’da uzun süredir devam eden giyilebilir ekranını takip edecek daha fazla bölge ile piyasaya sürüyor. Duyuru, şirketin TCL 20 Pro 5G telefonu için yeni bir çoklu ekran yazılımını, yakında çıkacak bir akıllı saati, operatörler için bir dış mekan 5G yönlendiricisini ve bir dizi uygun fiyatlı akıllı telefonu ortaya çıkaracağı Mobil Dünya Kongresi vitrininden önce geliyor.

TCL, 2019’dan beri giyilebilir ekranının tanıtımını yapıyor, bu nedenle halka açık lansmanı burada doğal olarak öne çıkıyor. Bir zamanlar Project Archery olarak bilinen şirket, artık resmi unvan olarak Nxtwear G’ye karar verdi. Cihaz, birlikte 16:9 en boy oranıyla 140 inç ekran deneyimi sunan çift 1080p mikro OLED ekrana sahiptir. TCL’ye göre, giyilebilir cihaz “3D 4K içeriği” de destekliyor ve entegre stereo hoparlörlere sahip.

blank

Yine de ekstra çan ve ıslık beklemeyin. TCL, karma gerçeklik ve VR’yi Microsoft ve Facebook’un beğenisine bırakıyor ve bunun yerine büyük ekran filmler, oyunlar veya mobil çalışma için düz ekran bir görüntü sunuyor. İçinde pil bulunmayan Nxtwear G, USB-C bağlantısı kullanan telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar tarafından desteklenmektedir. Evet, çalışması için fişe takılması gerekiyor.

TCL, giyilebilir cihazın Samsung, Huawei ve OnePlus, Windows ve Chromebook dizüstü bilgisayarlar, MacBook’lar ve iPad Pro’dan Android telefonlar ve tabletler dahil yüzün üzerinde uyumlu cihazla çalıştığını söylüyor. Teşvik olarak, TCL 20 Pro 5G telefon da dahil olmak üzere şirketin kendi cihazları bir PC modu sunuyor. Bu, esasen size gözlüklerden masaüstü tarzı bir görünüm verir ve telefonu navigasyon için bir izleme dörtgenine dönüştürür.

Giyilebilir ekran, kendi başına 100g ve bağlandığında 130g ağırlığındadır. TCL ayrıca bir ivmeölçer, jiroskop ve pusula da dahil olmak üzere birkaç sensör yerleştirdi. Şirket daha önce çerçevelerin gözlük üzerine takılabilecek şekilde ayarlanabileceğini söylemişti. Kutudan çıkar çıkmaz bir taşıma çantası, farklı boyutlarda üç burun pedi ve bir lens adaptörü alacaksınız. Fiyatlandırma konusunda henüz bir bilgi yok, ancak lansmana daha yakın bir zamanda bu açıklığa kavuşturulmalı.

Şirket, yeni baş üstü ekranının dışında, TCL 20 Pro 5G için bir TV, Windows PC veya bir TCL 10 TabMax tablet üzerinden medya ve dosyaları kablosuz olarak görüntülemenizi ve paylaşmanızı sağlayan bir çoklu ekran özelliğini de ortaya çıkardı. Dosyaları veya pano içeriğini paylaşmak, bildirimlerinizi veya web sayfalarını görüntülemek ve hatta telefonun klavyesiyle yazmak için QR kodu veya Bluetooth kullanarak akıllı telefonu bir PC veya dizüstü bilgisayara bağlayabilirsiniz. TV’lerde yazılım, fotoğraflar, videolar ve müzik dahil medya dosyalarını yayınlamanıza izin verir; telefon ekranınızı yansıtın; ve telefonun izleme dörtgeni işlevi gördüğü bir masaüstü modu kullanın.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TCL’nin OLED Giyilebilir Ekranı Gelecek Ay Piyasaya Sürülecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, OneDrive’a Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Ekliyor

Microsoft, OneDrive’a Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Ekliyor: Microsoft, OneDrive’ı Google Fotoğraflar’a bir adım daha yaklaştıran fotoğraf …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör