Virgin Galactic Uzay Turizmine Başlıyor

blank
Virgin Galactic Uzay Turizmine Başlıyor

İçerik: Virgin Galactic Uzay Turizmine Başlıyor

Virgin Galactic Uzay Turizmine Başlıyor:

Virgin Galactic, yolcuları uzaya uçurmak için havacılık düzenleyicilerinden izin aldı. Şirket bugün, Federal Havacılık Otoritesinin (FAA) 2016’dan beri elinde bulundurduğu mevcut ticari uzay taşımacılığı operatörü lisansını güncellediğini duyurdu. Virgin Galactic, kararın, müşterilerin uçma iznini alan ilk uzay hattı olduğunu söyledi.

Dönüm noktası, özel alan girişimi için bir dizi aksiliği takip ediyor. Şubat ayında Virgin Galactic, bir motor ateşleme arızası da dahil olmak üzere geliştirme testi programında kesintinin ardından uzay turizmi uçuşlarını 2022’nin başlarına ertelediğini duyurdu.

CNBC’ye göre, şirketin mevcut fırlatma lisansını yolcu uzay uçuşları yapmak üzere yükseltmek için FAA için 29 elementli bir doğrulama ve doğrulama programını tamamlaması gerekiyordu. 22 Mayıs’taki en son mürettebatlı uzay aracı uçuşuyla son iki adımı temizledi. Roketle çalışan test, VSS Unity’nin, iki pilotunun ve NASA deneylerinin uzaya ulaştığını gördü.

Bugün Virgin Galactic, uzay aracının kontrol sistemlerinin beklentiler doğrultusunda çalıştığını doğruladı. Şirket şimdi, en az birinin henüz Jeff Bezos’u yenebilecek kurucu Richard Branson’ı taşıması beklenen kalan üç test uçuşunu bekliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Virgin Galactic Uzay Turizmine Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin ve Rusya, Ortak Astronot Ay İnişleri Hedefliyor

Çin ve Rusya, Ortak Astronot Ay İnişleri Hedefliyor: Temsilciler Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Çin ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör