ABD, 143 UFO Olayının Arkasında Ne Olduğunu Bilmediğini Söyledi

blank
ABD, 143 UFO Olayının Arkasında Ne Olduğunu Bilmediğini Söyledi

İçerik: ABD, 143 UFO Olayının Arkasında Ne Olduğunu Bilmediğini Söyledi

ABD, 143 UFO Olayının Arkasında Ne Olduğunu Bilmediğini Söyledi:

Ulusal İstihbarat Direktörlüğü Ofisi (ODNI), yaklaşık yirmi yıllık UFO gözlemleri hakkında uzun zamandır beklenen raporunu yayınladı. Ve çoğunlukla, cevapladığından daha fazla soruyu açık bırakır. ODNI, “tanımlanamayan hava olayı” veya 2004 yılına dayanan UAP olarak adlandırdığı 144 raporu inceledi.

Bunlardan 18’i ABD’nin açıklayamadığı ileri teknolojiyi içeriyor olabilir. Raporda, “Bazı UAP’lerin rüzgarda sabit kaldığı, rüzgara karşı hareket ettiği, ani manevra yaptığı veya fark edilebilir bir tahrik aracı olmaksızın kayda değer bir hızla hareket ettiği görülüyor” deniyor. ODNI, vakalardan herhangi birinin Rusya ve Çin gibi ülkeler tarafından geliştirilen gizli teknolojiyi veya dünya dışı bir varlığı içerdiğine dair bir kanıt olmadığını söylüyor, ancak bu açıklamaları da dışlamadı.

Hükümetten üst düzey bir yetkili CNN’ye verdiği demeçte, “Burada uğraştığımız 144 rapordan, onlar için karasal olmayan herhangi bir açıklama olduğuna dair net bir göstergemiz yok – ancak veriler bizi nereye götürürse oraya gideceğiz” dedi.

İstihbarat yetkililerinin olayın nedenini belirleyebildiği tek bir raporun dışında, ODNI’nin incelediği raporların çoğunda ne olduğu sonucuna varması için çok az veri vardı. Söylediği şey, incelediği tüm olaylar için olası bir açıklama olmadığıydı. Ajansın müfettişleri raporları beş kategoriye ayırmaya çalıştılar: havadaki dağınıklık (hatalı balonlar gibi), doğal olarak meydana gelen fenomen, ABD hükümeti tarafından geliştirilen gizli teknoloji, Çin veya Rusya gibi bir düşman tarafından geliştirilen gizli teknoloji ve nihai ve çekici bir “diğer” çekicilik. ” kategorisi. Ancak ODNI, gözlemlerin çoğunun “fiziksel nesneler” içerdiğine ikna oldu.

Rapor, ODNI’nin bu olayları anlamanın çeşitli devlet kurumları arasında konsolide ve standart bir yaklaşım gerektireceğini belirterek sona eriyor. Raporları incelemek için makine öğrenimi algoritmaları gibi teknolojilere de yatırım yapmak istiyor. Hükümet yetkilileri, 90 gün içinde Kongre’ye veri toplama çabalarıyla ilgili bir güncelleme sunacak ve bunu takiben periyodik güncellemeler yapacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD, 143 UFO Olayının Arkasında Ne Olduğunu Bilmediğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör