Google, Arama Sonuçları Güvenilir Değilse Sizi Uyaracak

blank
Google, Arama Sonuçları Güvenilir Değilse Sizi Uyaracak

İçerik: Google, Arama Sonuçları Güvenilir Değilse Sizi Uyaracak

Google, Arama Sonuçları Güvenilir Değilse Sizi Uyaracak:

Google yakın zamanda arama sonuçlarını doğrulamak için adımlar attı, ancak bazen güvenilir kaynaklara ulaşmak zor olabilir – özellikle son dakika haberlerinde. Recode’un bildirdiğine göre Google, bir arama güvenilir olmayan sonuçlar verebileceğinde en azından kullanıcıları uyaracak yeni bir özelliği test ediyor.

Arama kullanıcılarına yeni veya son dakika bilgileri hakkında ek bağlam sağlamak için tasarlanmıştır. Google Arama yetkilisi Danny Sullivan, Recode’a “Birisi Google’da arama yaptığında, size elimizden gelen en alakalı, güvenilir bilgiyi göstermeye çalışıyoruz” dedi. “Ama tamamen yeni olan birçok şey alıyoruz.”

Sonuçların üzerindeki bir kutu, kullanıcılara “bu sonuçlar hızla değişiyor gibi görünüyor” uyarısında bulunarak, “bu konu yeniyse sonuçların güvenilir kaynaklar tarafından eklenmesi bazen zaman alabilir” diye ekliyor. Örnek olarak, 106 MPH hızla bir termal polis helikopteri kamerasına yakalandığı iddia edilen bir UFO hakkında yakın tarihli bir habere atıfta bulundu.

Sullivan, “Birisi Galler’de yayınlanan bu polis raporu videosunu elde etmişti ve basında biraz yer aldı. Ancak hala çok fazla bir şey yok” dedi. “Ama insanlar muhtemelen onu arıyorlar, sosyal medyada dolaşıyorlar – bu yüzden trend olmaya başladığını söyleyebiliriz. Ayrıca, orada mutlaka harika şeyler olmadığını da söyleyebiliriz. Ve biz de bunu düşünüyoruz. belki yeni şeyler gelir.”

Tam olarak uygulanırsa, yeni özellik Google’ın kullanıcıları arama sonuçlarının kalitesi hakkında bilgilendirmeye yönelik son çabalarına katkıda bulunacaktır. Şubat ayında şirket, bağlantılı web sitesinin açıklamasını getiren “bu sonuç hakkında” panellerini tanıttı. Bu, sitenin bilgileri nasıl kaynakladığını veya ilk dizine ne zaman eklendiğiyle ilgili diğer bilgileri ayrıntılı olarak açıklayacaktır.

Ancak, “bu sonuç hakkında” açılır pencereleri, insanların tıklamayı bilmeyebileceği bir menünün arkasına gizlenmiştir. Testteki en son özellik, kullanıcıları sonuçların güvenilir olmayabileceği konusunda önden ve merkezden uyarıyor ve umarım kullanıcılara herhangi bir yanlış bilgi yaymadan önce duraklama sağlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Arama Sonuçları Güvenilir Değilse Sizi Uyaracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Masaüstünüzden Fotoğraf Göndermeyi Test Ediyor

Instagram, Masaüstünüzden Fotoğraf Göndermeyi Test Ediyor: Instagram, ilk kez fotoğraf paylaşım uygulamasının uygulamasının dışından gönderi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör