Intel’in Bridge Teknolojisi,Windows 11’e Yenilikler Getiriyor

blank

İçerik: Intel’in Bridge Teknolojisi,Windows 11’e Yenilikler Getiriyor

Intel’in Bridge Teknolojisi,Windows 11’e Yenilikler Getiriyor:

Windows 11’in erken bir sürümü çevrimiçi hale geldikten sonra, Microsoft’un son “Windows için sırada ne var” etkinliği sırasında pek fazla sürpriz olmadı, ancak ortaya çıkan büyük bir sürprizdi. Microsoft’un işletim sisteminin bir sonraki sürümü Android uygulamalarını destekleyecektir. Dahası, Windows 11 yalnızca onları taklit etmeyecek.

Intel’in Bridge teknolojisinin yardımıyla Microsoft’tan Panos Panay, entegrasyonun “kesintisiz ve pürüzsüz” olacağına söz verdi. Söylemediği şey, teknolojinin tam olarak nasıl çalışacağıydı, ama şimdi buna da bir cevabımız var.

Intel, Bridge’in orijinal olarak çeşitli farklı donanım platformları için tasarlanmış uygulamaların x86 aygıtlarında yerel olarak çalışmasına izin veren bir çalışma zamanı sonrası derleyici olduğunu söylüyor. Şirket, teknolojinin devam eden XPU stratejisinin bir parçası olduğuna dikkat çekiyor, bu da yalnızca Android uygulamalarını Windows 11’e getirmekle sınırlı olmayacağı anlamına geliyor.

AMD uyumluluğu konusunda endişe duyanlar için endişelenmeyin. Microsoft, Intel Bridge’in AMD tarafından üretilenler de dahil olmak üzere x86 işlemcilerde çalışacağını söylüyor.

Pratikte, Windows 11’in Android uygulamalarını yerel olarak çalıştırmasına izin veren bir özelliğin eklenmesi, işletim sistemini Apple’ın iOS uygulamalarını yazılımlarında herhangi bir değişiklik yapmadan iOS uygulamalarını çalıştırabilen M1 tabanlı Mac’lerine çok daha yakın hale getiriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Intel’in Bridge Teknolojisi,Windows 11’e Yenilikler Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör