Microsoft Windows Uygulamalarında Yüzde Sıfır Kesinti Alacak

blank
Microsoft Windows Uygulamalarında Yüzde Sıfır Kesinti Alacak

İçerik: Microsoft Windows Uygulamalarında Yüzde Sıfır Kesinti Alacak

Microsoft Windows Uygulamalarında Yüzde Sıfır Kesinti Alacak: Microsoft, mağazasının Windows 11 için yeni tasarımını ortaya çıkardığında, geliştiriciler için de harika haberleri vardı. Teknoloji devi, 28 Temmuz’dan itibaren uygulamalarında kendi veya üçüncü taraf ticaret platformlarını kullanmalarına izin verecek. Bunu yapmayı seçerlerse, şirket artık kazançlarından kesinti yapmayacak ve gelirlerinin yüzde 100’ünü elinde tutabilecekler. Microsoft yaptığı duyuruda özellikle “uygulama geliştiricilerinden” bahsetti. Teşvikten yararlanabilecek tek kişi onlar olduğu için ortaya çıktı: Şirket, gelir paylaşımı muafiyetinin oyunlar için geçerli olmadığını onayladı.

Microsoft, dijital platform işleten diğer tüm şirketler gibi oyun satışlarından ve aboneliklerden büyük para kazanıyor. Hatta oyun geliştiricilerinden yüzde 30 komisyon alarak kâr edeceğini bilerek Xbox konsollarını zararına sattığını bile itiraf etti. Microsoft’un oyun komisyonlarını tamamen bırakması pek olası olmasa da, 1 Ağustos’tan itibaren oyunlar için daha düşük oranlar uygulayacak. En azından mağazasında satılan PC sürümleri söz konusu olduğunda, bir geliştiricinin gelirinin 30 yerine yalnızca yüzde 12’sini alacaktır.

Microsoft, komisyon oranını düşürerek Epic’in liderliğini takip ediyor. Epic, 2018’de kendi PC oyunları mağazasını açtığından bu yana geliştiricilerin kazançlarında yüzde 12’lik bir kesinti alıyor ve Apple’ın 70/30 gelir paylaşım modelinin en sesli eleştirmeni oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Windows Uygulamalarında Yüzde Sıfır Kesinti Alacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör