VW, 2035’de İçten Yanmalı Motorlu Araba Satışını Bitirecek

blank
VW, 2035'de İçten Yanmalı Motorlu Araba Satışını Bitirecek

İçerik: VW, 2035’de İçten Yanmalı Motorlu Araba Satışını Bitirecek

VW, 2035’de İçten Yanmalı Motorlu Araba Satışını Bitirecek:

Volkswagen, ID.4 gibi makineleri piyasaya sürdüğünde açıkça elektrikli araçların hayranıdır, ancak şimdi tam olarak ne zaman fosil yakıtları geride bırakacağını daha iyi anlıyor. Reuters’in bildirdiği gibi, VW yönetim kurulu üyesi Klaus Zellmer Münchner Merkur’a verdiği bir röportajda, otomobil üreticisinin 2033 ve 2035 yılları arasında Avrupa’da içten yanmalı motorlu otomobil satmayı bırakacağını söyledi. Zellmer, siyaset ve altyapı eksikliği, bu geçişi Afrika ve Güney Amerika’da daha da geriye itecektir.

Yönetici, VW’nin Avrupa otomobil satışlarının yaklaşık yüzde 70’inin 2030 yılına kadar EV olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Avrupa Birliği iklim değişikliği hedeflerini daha da sıkılaştırırsa, bunun markayı iyi bir konuma getireceğini umuyordu.

VW’nin planları onu Ford ve GM’nin biraz gerisinde tutuyor ve her ikisi de 2030 yılına kadar önemli bölgesel serilerden yanmayı çıkarmayı planlıyor. Ancak hedefler, içten yanmalı motorların bazı ülkelerde piyasada on yıldan fazla bir süre kalmadığını hala açıkça ortaya koyuyor. dünyanın parçaları. Bu sadece şarj altyapısının devam edip edemeyeceği sorusu olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: VW, 2035’de İçten Yanmalı Motorlu Araba Satışını Bitirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör