Android Geliştiricileri Artık Daha Büyük Gelir Elde Edebilecekler

blank
Android Geliştiricileri Artık Daha Büyük Gelir Elde Edebilecekler

İçerik: Android Geliştiricileri Artık Daha Büyük Gelir Elde Edebilecekler

Android Geliştiricileri Artık Daha Büyük Gelir Elde Edebilecekler:

Google’ın telefon olmayan herhangi bir cihazda Android’i geliştirmek için mücadele ettiği bir sır değil. Örneğin, yıllarca durgun pazar payından sonra Wear OS’yi yeniden düşünmek için Samsung’un yardımını alıyor. Yine de teknoloji öncüsünün basit bir çözümü olabilir: geliştiricilere diğer platformları desteklemeleri için finansal bir teşvik verin. Ars Technica, Android geliştiricilerinin tabletler, saatler ve akıllı TV cihazları da dahil olmak üzere çeşitli platformlarda görsel-işitsel deneyimleri desteklemesi durumunda, Google’ın PlayStore uygulama gelirlerindeki şirketin payını yüzde 15’e düşüren bir Play Medya Deneyimi Programının uluslararası kullanıma sunulmaya başladığını belirtiyor.

Bir geliştirici daha fazla eve dönüş geliri istiyorsa, belirli bir kategorideki tüm platformları desteklemesi gerekir. Bir video uygulaması üreticisinin Android TV, Google TV ve Google Cast ile entegre olması gerekir. Bir ses uygulaması oluşturucusunun Wear OS, Android Auto, Android TV ve Google Cast’i desteklemesi gerekirken, bir okuma uygulaması oluşturucusunun tabletler, katlanabilir cihazlar ve Eğlence Alanı deneyimi için optimize etmesi gerekir.

Geliştiricilerin ayrıca Google Play’de aylık en az 100.000 etkin yüklemeye ve mağazada “güçlü” bir derecelendirmeye sahip olmaları gerekir. Nakavt uygulamalar yapan küçük bir stüdyo, diğer cihazlar için barebone desteği vererek sistemi sadece oyun oynayamazdı.

Bunun ne kadar işe yarayacağı belli değil. Ars, Google’ın üçüncü taraf ekipler bir yana, kendi uygulamalarında tutarsız platform desteğine sahip olduğuna dikkat çekti. Microsoft ayrıca, Windows Phone uygulamaları yazmaları için geliştiricilere ödeme yapma şansına da sahip değildi. Bununla birlikte, burada önemli ölçüde daha az iş olabilir ve bir şirketin Android uygulamaları için zaten güçlü bir talebi varsa, program faydalı olabilir. İşe yararsa, sahip olduğunuz tüm Android cihazlar için daha fazla ve daha kaliteli uygulamalar görebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android Geliştiricileri Artık Daha Büyük Gelir Elde Edebilecekler

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör