Aston Martin’in Yeni Modeli Rapide AM Dikkat Çekiyor

blank
Aston Martin'in Yeni Modeli Rapide AM Dikkat Çekiyor

İçerik: Aston Martin’in Yeni Modeli Rapide AM Dikkat Çekiyor

Aston Martin’in Yeni Modeli Rapide AM Dikkat Çekiyor

İngiliz otomotiv devi Aston Martin, yeni modeli “Rapide AMR” ile yine çok konuşulacak. Teknolojisini ve ilhamını motor sporlarından alan “Rapide AMR” sadece 210 adetle sınırlı; üstelik Türkiye’de sadece Aston Martin Türkiye’de!

Yarış takımına layık dört kapılı Aston Martin: Rapide AMR! Sadece 210 adet ile sınırlı ve 330 km/sa hıza kadar çıkabilen Rapide AMR, teknolojisinin ve karakterinin çoğunu Aston Martin Vantage GT12’den alan doğal emişli motora sahip lüks bir sedan. Büyütülmüş manifoldlar 6.0 litrelik V12 motora giden hava akışını artırırken, yenilenen motor ve şanzıman kalibrasyonu artırılmış güç sağlıyor. Efsanevi V12, 603 beygir gücü ve 630 Nm tork üretirken, yeni dörtlü egzoz, AMR rozetine yakışan karakteristik bir sesle büyülüyor.

Karbon Fiberde Ekstra Aerodinamik Elemanlar
Rapide AMR’nin aerodinamiği sürtünmeyi en aza indirecek şekilde tasarlanırken, ön dudak, arka difüzör ve spoyler gibi ekstra aerodinamik unsurlar karbon fiberden yapılmıştır. Ek olarak, büyük hava girişlerine sahip yeni davlumbaz, ağırlığı en aza indirmek için karbon fiberden yapılmıştır.

Tüm bu gücü kullanmaya yardımcı olmak ve 0’dan 100 km/s hıza 4,4 saniyede ulaşmak için Rapide AMR, 21 inç jantlar ve ultra yüksek performanslı Michelin Super Sport lastiklerle sunuluyor. Rapide AMR’nin jantları, aynı zamanda fren soğutmasına katkıda bulunmak için çok kollu bir tasarıma sahiptir. Rapide AMR, Vanquish S’de modifiye edilmiş fren kanalları ve toz kalkanları ile daha gelişmiş soğutma sistemini kullanıyor…

Rapide AMR’nin standart olarak karbon seramik frenlerle donatıldığını da vurgulamak gerekir! Önde 6 pistonlu kaliperler ve arkada 4 pistonlu kaliperler ile bir Rapide ilk kez böyle bir durma kabiliyetine sahip. Karbon seramik diskler de AMR’nin hafif parça kullanımının bir parçasıdır. Ağırlığı azaltırken sürüş deneyimi üzerinde büyük etkisi vardır. Ayrıca Rapide AMR, standart Rapide S’den 10 mm daha alçaktır. Üç kademeli uyarlanabilir amortisörleri ile daha dinamiktir.

Almanya, Nürburgring’deki AMR Performans Merkezi’nde geliştirildi
Almanya, Nürburgring’de yeni açılan AMR Performans Merkezi, bu muhteşem otomobilin geliştirilmesinin çoğunun tamamen yeniden tasarlandığı yerdir.

Sadece 210 adet ile sınırlı olan Rapide AMR, üç farklı tasarım şemasıyla satışa sunulacak. Standart ve Silhouette şemaları dört renk ile otomobil tutkunlarıyla buluşacak. Standart şema; Ön dudağa, eşiklere ve arka difüzöre AMR Lime vurguları eklerken siluet şeması; Kireç vurgularından kaçınıyor ve bunun yerine Çin Grisi veya Clubsport Beyazında kontrast oluşturan bir şerit ekliyor. İmza şeması, ayırt edici bir AMR görünümü için Stirling Green boyası ve Kireç vurguları ve çizgisi ile eşleştirilmiştir. Bu, Aston Martin Racing takımının ve yarış arabalarının görünümüne en yakın tasarım olarak dikkat çekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Aston Martin’in Yeni Modeli Rapide AM Dikkat Çekiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör