Bilgisayarınız Windows 11 İçin Uygun Mu?

blank
Bilgisayarınız Windows 11 İçin Uygun Mu?

İçerik: Bilgisayarınız Windows 11 İçin Uygun Mu?

Bilgisayarınız Windows 11 İçin Uygun Mu?Microsoft, uyumluluk konusunda ortaya çıkan bazı karışıklıkların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için bilgisayarınızın neden Windows 11’i çalıştıramayacağı hakkında daha fazla bilgi göstermek için PC Sağlık Kontrolü Uygulamasını güncelledi. Uygulamayı zaten indirdiyseniz, tekrar çalıştırmaya gittiğinizde otomatik olarak güncellenmesi gerekir ve henüz indirmediyseniz buradan edinebilirsiniz.

Windows 11’in ne üzerinde çalışıp çalışmayacağı konusunda biraz kafa karışıklığı oldu ve aracın önceki sürümü, bunların hiçbirini temizlemeye yardımcı olmadı, esas olarak kullanıcılara hiçbir ayrıntı içermeyen bir başarılı/başarısız mesajı gösterdi. Şimdi, depolama, güvenli önyükleme uyumluluğu veya işlemcinizle ilgili bir sorun olsun, bilgisayarınızın neden uyumlu olmadığına dair en azından bir ipucu vermelidir.

Bazılarının belirttiği gibi, aracın verdiği mesajlar bazı durumlarda hala ayrıntılara ışık tutmuyor: “işlemci desteklenmiyor” gerçekten eyleme geçirilebilir bir öğe değil, çünkü CPU’nuzun neden yapamayacağını söyleme Windows 11’i çalıştırın. Dışarı çıkıp yeni bir bilgisayar satın almak yerine sisteminizdeki bir veya iki bileşeni yükseltmeyi tercih ediyorsanız, biraz daha araştırma yapmanız gerekecek.

Yine de bunu beklemek isteyebilirsiniz: Microsoft, özellikle CPU’lar söz konusu olduğunda, neyin desteklenip desteklenmediği konusundaki mesajları üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, bir çip sıkıntısı sırasında PC parça pazarını cesaretlendirmeye çalışmadan önce son bir yanıt için bizi izlemeye devam edin.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bilgisayarınız Windows 11 İçin Uygun Mu?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel’in Bridge Teknolojisi,Windows 11’e Yenilikler Getiriyor

Intel’in Bridge Teknolojisi,Windows 11’e Yenilikler Getiriyor: Windows 11’in erken bir sürümü çevrimiçi hale geldikten sonra, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör