Microsoft’un Hızlı Oyun Teknolojisi Windows 10’da Olmayacak

blank
Microsoft'un Hızlı Oyun Teknolojisi Windows 10'da Olmayacak

İçerik: Microsoft’un Hızlı Oyun Teknolojisi Windows 10’da Olmayacak

Microsoft’un Hızlı Oyun Teknolojisi Windows 10’da Olmayacak:

Windows 11’in oyunla ilgili en heyecan verici özelliklerinden biri Windows 10’a geçmeyecek. Her PC Oyuncusu için Microsoft, DirectStorage’ın yeni işletim sistemine özel olduğunu onayladı ve Windows 10’da bir sistem güncellemesi. Beklenmedik olmaktan uzak olsa da, DirectStorage ile birlikte gelen avantajlar göz önüne alındığında, hala hayal kırıklığı yaratan bir haber.

İlk olarak Microsoft’un Xbox Series X/S konsollarının bir parçası olarak duyurulan API, SSD ve GPU’nuz arasındaki 3D varlıklar için I/O çağrılarını kolaylaştırır. ArsTechnica’nın belirttiği gibi, DirectStorage’ın vaadi yalnızca daha hızlı yükleme süreleri değil, aynı zamanda çekme mesafesi ve doku çeşitliliği gibi diğer teknik unsurlardaki iyileştirmelerdir. API ayrıca oyunların varlıkları anında tanıtmasına olanak tanır ve geliştiricilerin yaratımlarında yükleme sürelerini gizlemek için onlarca yıldır kullandıkları hilelerden uzaklaşmalarını sağlar.

blank

Windows 11’in dışında, bilgisayarınızda DirectStorage’dan yararlanmak için ihtiyaç duyacağınız birkaç başka gereksinim olacaktır. Perşembe günü, bazı raporlar API’nin en az 1 TB depolama alanına sahip bir NVMe SSD gerektireceğini öne sürdü, ancak durum böyle görünmüyor; Windows 11 için sistem gereksinimleri şu anda bir kapasite gereksiniminden bahsetmiyor.

Söyledikleri şey, Shader Model 6.0 desteğine sahip bir DirectX 12 GPU’dur. Bunun anlamı, DirectStorage’dan yararlanmak için en son grafik kartına ihtiyacınız olmayacak, bu da geçen yıl boyunca RTX 30 ve RDNA 2 serisi GPU’ları satın almanın ne kadar zor olduğunu düşünürsek iyi haber. Aynı notta, API’nin hem PCIe 4.0 hem de daha eski PCIe 3.0 NVMe sürücüleri ile çalışacağını biliyoruz. Yine, Intel’in yeni Rocket Lake yongalarının piyasaya sürülmesiyle standardı desteklemeye yeni başladığı düşünüldüğünde bu iyi bir haber.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft’un Hızlı Oyun Teknolojisi Windows 10’da Olmayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Call of Duty Yeni Sezonu 28 Haziran’da Geliyor

Call of Duty: Mobile “Deep Waters”ın 5. Sezonu 28 Haziran Pazartesi başlıyor ve sevilen karakter …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör