Volkswagen 2035’de Fosil Yakıtlı Araç Üretimini Sonlandıracak

blank
Volkswagen 2035'de Fosil Yakıtlı Araç Üretimini Sonlandıracak

İçerik: Volkswagen 2035’de Fosil Yakıtlı Araç Üretimini Sonlandıracak

Volkswagen 2035’de Fosil Yakıtlı Araç Üretimini Sonlandıracak:

Volkswagen, ID.4 gibi makineleri piyasaya sürdüğünde açıkça elektrikli araçların hayranıdır, ancak şimdi tam olarak ne zaman fosil yakıtları geride bırakacağını daha iyi anlıyor. Reuters’in bildirdiği gibi, VW yönetim kurulu üyesi Klaus Zellmer Münchner Merkur’a verdiği bir röportajda, otomobil üreticisinin 2033 ve 2035 yılları arasında Avrupa’da içten yanmalı motorlu otomobil satışını durduracağını söyledi. Zellmer, siyaset ve altyapı eksikliği, bu geçişi Afrika ve Güney Amerika’da daha da geriye itecektir.

Yönetici, VW’nin Avrupa otomobil satışlarının yaklaşık yüzde 70’inin 2030 yılına kadar EV olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Avrupa Birliği iklim değişikliği hedeflerini daha da sıkılaştırırsa, bunun markayı iyi bir konuma getireceğini umuyordu.

VW’nin planları onu Ford ve GM’nin biraz gerisinde tutuyor, her ikisi de 2030 yılına kadar önemli bölgesel serilerden yanmayı çıkarmayı planlıyor. Ancak hedefler, içten yanmalı motorların bazı ülkelerde piyasada on yıldan fazla bir süre kalmadığını hala açıkça gösteriyor dünyanın parçaları. Bu sadece şarj altyapısının devam edip edemeyeceği sorusu olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen 2035’de Fosil Yakıtlı Araç Üretimini Sonlandıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Fransız Lüksünün Yeni Sedanı DS9 Eylül’de Türkiye Yollarında

Fransız Lüksünün Yeni Sedanı DS9 Eylül’de Türkiye Yollarında: Fransız lüks bilgi birikimini otomotiv sektörüne uyarlamayı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör