Alphabet’s Wing, Drone Güvenlik Uygulaması Getiriyor

blank
Alphabet's Wing, Drone Güvenlik Uygulaması Getiriyor

İçerik: Alphabet’s Wing, Drone Güvenlik Uygulaması Getiriyor

Alphabet’s Wing, Drone Güvenlik Uygulaması Getiriyor:

Uçağınızı nereye uçuracağınızı bilmek, gökyüzüne çıkmadan önce bilmeniz gereken en önemli kuraldır. FAA’nın özel B4UFLY uygulamasının yanı sıra, Alphabet’s Wing, Avustralya’daki ilk çıkışının ardından şu anda ABD’de bulunan özel bir drone güvenlik ve navigasyon uygulamasına da sahiptir.

İndirdikten sonra, nerede uçabileceğinizi ve uçamayacağınızı belirleyecek hava sahası kısıtlamalarını kontrol etmek için ateşleyebilirsiniz. Gidilmeyen alanlar arasında stadyumlar ve spor etkinlikleri yer alır; havaalanları; askeri hava üsleri, ulusal işaretler ve nükleer santraller gibi kritik altyapı gibi güvenlik açısından hassas yerler; ve hatta acil bir durum (orman yangını gibi) nedeniyle sınırların dışında olabilecek siteleri geçici olarak kısıtlayabilir. Cebinizde size bu bilgiyi gerçek zamanlı olarak veren bir uygulamaya sahip olmak, açıkçası önemli bir kaynaktır.

FAA’dan gelen yeşil ışıkla Wing, ABD havaalanlarını çevreleyen alanlar da dahil olmak üzere kontrollü hava sahasında uçmak için hızlı bir şekilde yetki istemek için OpenSky’ı kullanabileceğinizi söylüyor. Bu, Alçak İrtifa Yetkilendirmesi ve Bildirim Yeteneği olarak da bilinir ve genellikle acil durum müdahale ekipleri, ticari sörveyörler veya film yapımcıları ve fotoğrafçılar tarafından kullanılır.

Wing, uygulamayı genişletmesinin nedeninin, insanların daha güvenli uçmalarını sağlamak ve drone’ların daha fazla benimsenmesini sağlamak için uyumluluğu artırmak olduğunu söylüyor. Elbette hizmet, cihazınız ve konumu ve bağlı bir drone’nun seri numarası, model ayrıntıları ve uçuş planı hakkında bilgiler de dahil olmak üzere bol miktarda veri toplar; bunlar, Wing’in navigasyon sistemlerini oluşturmasına ve hatta UAV teslimatlarını beslemesine yardımcı olacaktır.

Geçmişte Alphabet, FAA’nın gizlilik endişeleri konusundaki uzak drone ID plaka kurallarına karşı kampanya yürüttü, ancak şimdi kendisini konum verilerini de topladığı bir konumda buluyor. Daha fazlasını öğrenmek için OpenSky’nin gizlilik politikasına ve hizmet şartlarına göz atabilirsiniz. Uygulama iOS ve Android’de mevcuttur.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Alphabet’s Wing, Drone Güvenlik Uygulaması Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Android Geliştiricileri Artık Daha Büyük Gelir Elde Edebilecekler

Android Geliştiricileri Artık Daha Büyük Gelir Elde Edebilecekler: Google’ın telefon olmayan herhangi bir cihazda Android’i …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör