Çin, Mars Aracından Video ve Ses Paylaştı

blank
Çin, Mars Aracından Video ve Ses Paylaştı

İçerik: Çin, Mars Aracından Video ve Ses Paylaştı

Çin, Mars Aracından Video ve Ses Paylaştı:ABD, Mars’tan video gönderen tek ülke değil. SpaceNews, Çin’in Zhurong gezgininin Kızıl Gezegen’deki ilk baskınlarından hem video hem de ses yayınladığını bildirdi. Klipler, inişin yanı sıra konuşlandırmayı ve ilk hareketi kapsar. Zhurong’un iniş platformundan ne kadar uzağa (toplamda yaklaşık 774 fit) seyahat ettiğini gösteren bir panorama da var.

NASA’nın Azim’inden gelen seslerde olduğu gibi, dünya dışı bir senfoni beklememelisiniz. Ağırlıklı olarak çıkış rampasındaki mekanizmaları ve tekerleklerin sesini dinliyorsunuz, Mars’ın ince atmosferi de sonuçları çarpıtıyor. Mars sesi son derece nadir kalır, bu nedenle görev ekibi tam olarak seçici olamaz.

Görüntülerin herhangi bir şey kadar övünme haklarıyla ilgili olduğuna dair çok az şüphe var. Zhurong, Çin’in başka bir gezegene yönelik ilk gerçek bağımsız misyonunun bir parçası ve ülke şüphesiz başarılarını mümkün olduğunca ayrıntılı bir şekilde vurgulamak istiyor. Bununla birlikte, Azim ile Mars araştırmasının son yıllarda değiştiği de açık. Bir avuç fotoğraf sağlamak yeterli değil – görsel-işitsel bir deneyim kurs için giderek eşit hale geliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Mars Aracından Video ve Ses Paylaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör