Google Pixel 5a Ağustos’ta Tanıtılacak

blank
Google Pixel 5a Ağustos'ta Tanıtılacak

İçerik: Google Pixel 5a Ağustos’ta Tanıtılacak

Google Pixel 5a Ağustos’ta Tanıtılacak:

Google Pixel 5a, Ağustos ayında piyasaya sürülecek ve akıllı telefon bir rapora göre aynı ay satışa çıkacak. Bir zamanlar Google tarafından iptal edildiği söylenen akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon 765G SoC ile donatılacağı söyleniyor. Telefonun “Barbet” kod adına sahip olduğu ve geçen yılki Pixel 5 ve Pixel 4a 5G telefonlarına benzer olduğu iddia ediliyor. Google, telefonu Hindistan’da piyasaya süreceğini onaylamasa da, daha önceki bir rapor, ahizenin Hindistan Standartları Bürosu (BIS) listesinde görüldüğünü ve Hindistan’a geldiğini öne sürdüğünü iddia etti.

Bloomberg’den Mark Gurman, haftalık bülteni ‘Power On’un son sayısında, Google Pixel 5a’nın bu yıl Ağustos ayında duyurulacağını ve piyasaya sürüleceğini söyledi. Google Pixel 5a 5G’nin varlığından bahseden başka raporlar da var, ancak Gurman’dan gelen en son bilgiler, hangi modelin – hem 4G hem de 5G modelleri olabilir – Ağustos ayında piyasaya sürüleceğini belirtmiyor. Daha önce, iptal söylentilerini yalanlayan Google, orta sınıf bir seçenek olması beklenen Pixel 5a 5G’nin bu yıl içinde satışa sunulacağını zaten doğrulamıştı.

Google ayrıca, Pixel 5a’nın geçen yıl Pixel 4a’nın piyasaya sürüldüğü zaman civarında, Ağustos ayında piyasaya çıkacağını belirtti. Söylenti değirmeni daha önce lansmanın Haziran gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini öne sürmüştü.

Google’ın yeni akıllı telefonunun ABD ve Japonya’da piyasaya sürüldüğü söyleniyor, ancak Pixel 5a’nın son zamanlarda BIS platformunda görüldüğü ve Hindistan’da da piyasaya çıkabileceğini düşündürdüğü iddia edildi. Spesifikasyonlar söz konusu olduğunda, Google Pixel 5a 5G’nin, Google Pixel 5’e ve geçen yıl piyasaya sürülen Pixel 4a 5G’ye güç veren aynı çip olan Qualcomm Snapdragon 765G SoC tarafından desteklenmesi muhtemeldir. Ek olarak, yaklaşan orta sınıf telefona, Google’ın 2021 akıllı telefon serisini tamamlamak için Google Pixel 6 serisi de katılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel 5a Ağustos’ta Tanıtılacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör