LG, OLED TV’lerini 120Hz Dolby Vision İle Güncelliyor

blank
LG, OLED TV'lerini 120Hz Dolby Vision İle Güncelliyor

İçerik: LG, OLED TV’lerini 120Hz Dolby Vision İle Güncelliyor

LG, OLED TV’lerini 120Hz Dolby Vision İle Güncelliyor:

Microsoft’un Xbox Series X ve Series S konsollarının her ikisi de 120 Hz’de 4K Dolby Vision’ı destekler, ancak bir sorun var: Şimdiye kadar hiçbir TV tüm bunları aynı anda desteklemedi. Şimdi LG, en son 2021 C1 ve G1 serisi OLED modellerinde 4K 120Hz’de Dolby Vision HDR’nin kilidini açan bir ürün yazılımı güncellemesi sunduğunu duyurdu.

HDTV Test’ten Vincent Teoh’un yakın zamanda belirttiği gibi, LG’nin üst düzey G1 ve ana akım C1 serisinin Dolby Vision ile 120 Hz 4K oyun oynayabilmesi gerektiğini biliyorduk. Ancak Xbox Series X sahipleri, “TV kurulumunuz 4K 120 Hz’de Dolby Vision’ı desteklemiyor” hata mesajıyla bu modellerin çalışmadığını bildiriyor.

LG, Teoh’a o sırada işlevselliği test ettiğini ve piyasaya sürmek için çalıştığını söyledi ve şimdi 03.15.27 ürün yazılımı sürümü ile bunu yaptı. Şirket, bu, C1 ve G1 serisi OLED TV modellerini “uyumlu platformlarda 4K 120Hz’de Dolby Vision HDR’yi destekleyen dünyadaki ilk” yapıyor.

Ayrıca, bu özelliği, tümü güncellemeyi Temmuz ayında alması planlanan OLED Z1 serisi, QNED Mini LED QNED99 serisi ve NanoCell NANO99 serisi de dahil olmak üzere diğer 2021 modellerinde test ediyor. Şirket, “Ek 2021 ve 2020 TV modelleri de 60Hz veya 120Hz’de Dolby Vision oyunları için test ediliyor” dedi. Bazıları 4K 120Hz ve Dolby Vision’ı da destekleyen 2019 OLED modellerinin güncellenip güncellenmeyeceğine dair bir haber yok.

Artık bir Xbox Series X veya S konsolunuz ve 2021 LG G1 veya S1 serisi TV’niz varsa, hata mesajını ortadan kaldırabileceksiniz. Ancak yine de herhangi bir 4K 120Hz Dolby Vision oyunu oynayamayacaksınız çünkü şu anda hiçbiri mevcut değil. Sonunda geldiklerinde, yalnızca daha akıcı oynatma değil, aynı zamanda daha parlak görüntüler, gelişmiş kontrast ve daha canlı, doygun renkler görmelisiniz – tıpkı Dolby Vision kodlu filmlerde ve TV dizilerinde gördüğünüz gibi.

Bu özelliğin yanı sıra, yeni bellenim ayrıca LG sahiplerinin ayarları optimize etmesine yardımcı olan kayan bir menü olan Game Dashboard’u (yukarıda gösterilmiştir) sunar. Oyun Optimize Edici’ye sahip herhangi bir 2021 LG TV’de çalışır ve kullanıcıların türler (standart, FPS, RPG veya RTS) arasında geçiş yapmasına olanak tanır. Ayrıca siyah sabitleyici, düşük gecikme süresi ve değişken yenileme hızı gibi modların durumunu da görebileceksiniz. Yeni güncelleme şimdi kullanıma sunuluyor, bu nedenle desteklenen bir sete sahipseniz, yakında tüm bu özelliklere erişmeniz gerekir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: LG, OLED TV’lerini 120Hz Dolby Vision İle Güncelliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör