Microsoft, İlk Windows 11 Önizlemesini Yayınladı

blank
Microsoft, İlk Windows 11 Önizlemesini Yayınladı

İçerik: Microsoft, İlk Windows 11 Önizlemesini Yayınladı

Microsoft, ilk Windows 11 Önizlemesini Yayınladı:

Microsoft, Windows Insiders için ilk önizlemeyi sunmaya başladığından, Windows hayranları ve geliştiricileri bugün Windows 11’in ilk tadına varabilirler. Yapı, ortalanmış bir görev çubuğu ve yeniden tasarlanmış Başlat menüsü ve gelişmiş pencere yönetimi ile işletim sisteminin rafine arayüzünü gösterecek. Ancak, entegre Microsoft Teams sohbeti ve Android uygulama uyumluluğu gibi daha gelişmiş özelliklerden bazıları için biraz beklemeniz gerekecek. Windows 11 önizleme derlemesini denemek için web’den veya Windows 10’un ayarlarındaki “Windows Insider Programı” bölümünden kaydolabilirsiniz.

Önizleme yapısını doğal olarak test etmek için bilgisayarınızın Windows 11 minimum donanım gereksinimlerini karşıladığından emin olmanız gerekir. (Microsoft, Windows Insider programının gereksinimlerini karşılayan sistemler için bir istisna yapıyor. Evet, hepsi çok kafa karıştırıcı.) Microsoft’un uyumluluk uygulaması, sisteminizin başarılı olup olmadığını size bildirecektir.

blank

İlk Insider Preview, Build 22000.51, birkaç hafta önce incelediğimiz sızdırılmış yapıya çok benziyor. Yine de dikkate değer birkaç değişiklik var: Dosya Gezgini artık daha temiz bir komut çubuğuna sahip, Microsoft Store uygulaması yeni bir kullanıcı arayüzü ile güncellendi ve ayrıca dokunmatik ekran klavyenizi özelleştirebileceksiniz. Bir dizüstü bilgisayarın yanında harici bir monitör kullanıyorsanız, monitörünüze her taktığınızda Windows’u doğru noktalarına yerleştirebilen gelişmiş yerleştirme deneyimini de görürsünüz. Bağlantıyı kestiğinizde, o monitörün açık pencereleri düzgün bir şekilde görev çubuğunuza küçülür.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, İlk Windows 11 Önizlemesini Yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör