Nikon’un Z FC Kamerası Piyasaya Sürüldü

blank
Nikon'un Z FC Kamerası Piyasaya Sürüldü

İçerik: Nikon’un Z FC Kamerası Piyasaya Sürüldü

Nikon’un Z FC Kamerası Piyasaya Sürüldü:

Nikon, ikinci Z serisi APS-C (DX) aynasız kamerası Z FC ile 35 mm film fotoğrafçılığının ihtişamlı günlerine geri dönüyor. Şirketin 80’lerden kalma ünlü FM2 SLR’sini anımsatmak için tasarlanmış olup, deklanşör hızı, pozlama telafisi ve ISO için özel kadranlar dahil olmak üzere cömert manuel kontroller sunar. Kesinlikle retro görünüm, Fujifilm ve diğerlerinden şık modellere bakan insanlara da hitap edebilir.

Ancak Fujifilm’in modellerinden farklı olarak Z FC’de bağımsız bir mod kadranı bulunur, bu nedenle modları ISO, deklanşör veya diyafram kadranlarından gelen ayarları birleştirerek ayarlamazsınız. Arkada d-pad tipi bir kontrole sahip, ancak (Z50 gibi) özel bir joystick’ten yoksun.

blank

Z FC (muhtemelen FC film kamerası anlamına mı geliyor?) Yine de sadece görünüm ve kullanımla ilgili değil. Nikon’un Z montaj sistemini kullanır ve 20,9 megapiksel sensör, Expeed 6 işlemci ve diğer özellikleri Nikon’un Z50 modeliyle paylaşır.

Bununla birlikte, tam eklemli bir OLED (LCD yerine) ekran ve aktarımlar, şarj ve yönlendirici gücü için önemli ölçüde daha hızlı bir USB-C soketi ekler. Diğer fiziksel özellikler arasında 2,36 milyon noktalı elektronik vizör, tek SD kart yuvası, mikrofon bağlantı noktası (kulaklık bağlantı noktası yok) ve bir şarjla 300 çekime kadar çıkabilen bir EN-EL25 pil yer alıyor.

blank

Z50 gibi, nesne, yüz ve göz takibi ile otomatik odaklama ve otomatik pozlama etkinken 11 fps’de çekim yapabilir. Ancak artık yüz ve göz izlemeyi geniş bir odak moduyla birleştirmenize izin vererek kameranın bir nesneyi aradığı yeri genişletiyor.

Tam sensör genişliğini kullanarak aşırı örneklenmiş 4K video çekebilirsiniz ve Z FC, video çekerken tam zamanlı göz otomatik odaklama modunu sunar. Bu, tam eklemli sensörle birleştiğinde, Z FC’yi vlog ve özçekimler için Z50’den çok daha kullanışlı hale getirecek.

Nikon, küçük boyuttan ve retro görünümden en iyi şekilde yararlanmak için Nikkor Z 28mm f/2.8 (SE) modelini de tanıttı. Nispeten küçüktür ve turist veya sokak fotoğrafçılığı için iyi bir görüş alanına sahiptir ve ayrıca hoş bir retro görünüm sunar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nikon’un Z FC Kamerası Piyasaya Sürüldü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör