Otonom Savaş Kargo Aracı Master XT Tanıtıldı

blank
Otonom Savaş Kargo Aracı Master XT Tanıtıldı

İçerik: Otonom Savaş Kargo Aracı Master XT Tanıtıldı

Otonom Savaş Kargo Aracı Master XT Tanıtıldı:

Ordular, askerler için riski ve iş yükünü azaltmak için otonom araçlar istiyor ve Popular Science’ın bildirdiği gibi, yeni bir model bunun nasıl çalışacağının en iyi örneği. Mükemmel bir şekilde adlandırılmış Rheinmetall Mission Master XT, 460 milin üzerinde bir mesafede çalışırken, savaşa 2.204 pound malzeme taşıyabilir. Bu, askerleri engebeli arazide takip etmesine, bir askeri taşımasına veya bir izci olarak hareket etmesine izin verir.

Rheinmetall Canada tarafından tasarlanan ve inşa edilen Mission Master XT, “buz, kar ve zub-sıfır hava koşullarında” bile kumlu, kayalık ve dağlık arazilerin üstesinden gelebilir. Aynı zamanda tamamen amfibi olduğundan, tam ton artı yüküyle yüzebilir ve suda yüzebilir veya 35 dereceye kadar dik tepelere tırmanabilir. Aynı zamanda, devasa, düşük şişirme lastikleri, bir inçin dörtte üçü derinliğindeki deliklerde bile çalışabilir.

Araç, 460 mil menziline ulaşmak için dizel motorlu bir motor kullanıyor, aynı zamanda elektroniği altı saate kadar çalıştırabilen lityum iyon pilleri de içeriyor. Bu, kullanıcıların herhangi bir ses çıkarmadan veya düşman tarafından algılanabilecek bir termal desen yaymadan düşmanı yakından izlemek gibi “sessiz izleme” işlemlerini yapmalarını sağlar.

Rheinmetall’in 3D Lidar, ön ve arka kameralar ve GPS’in kullanılamadığı yerlerde gezinmek için ekstra sensörler içeren özel PATH yazılımı ve donanımı sayesinde otonom olarak sürülebilir. Ayrıca, güvenli bir mesafeyi korurken bir askeri veya aracı takip edebileceği bir takip moduna da sahiptir. Aynı zamanda entegre joystick ile aracı çalıştırabilen bir sürücü için de yeri vardır.

Bu yeteneklerle, Mission Master XT, malzeme taşımak, insanları feribotla taşımak ve yaralıları savaş alanlarından çıkarmak için tasarlanmıştır. Ancak, potansiyel olarak daha aktif bir rol de alabilir. Ayrıca, “insan tarafından taşınan olağan silahlardan çok daha fazla ateş gücü” olan bir silahı taşımak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle potansiyel olarak iki keşif aracı ve dört silahlı robotla “kurt sürülerinde” savaşabilir. Bu durumda, muhtemelen herhangi bir ED-209 senaryosundan kaçınmak için özerk değil, uzaktan çalıştırılacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Otonom Savaş Kargo Aracı Master XT Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör