Yerli İnsansız Kara Araçları Atış Testi Yapıyor

blank
Yerli İnsansız Kara Araçları Atış Testi Yapıyor

İçerik: Yerli İnsansız Kara Araçları Atış Testi Yapıyor

Yerli İnsansız Kara Araçları Atış Testi Yapıyor:

Orta Sınıf 7.62’nci Seviye İnsansız Kara Aracı (İHA) Projesi kapsamında geliştirilen yerli İHA’ların 1 mm’lik silah sistemi ile atış testleri yapıldı.

Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Orta Sınıf 1. Seviye İnsansız Kara Aracı (UWA) Projesi kapsamında başlatılan prototip yarış faaliyetlerinin devam ettiğini duyurdu. 27 Haziran 2021 tarihinde yapılan paylaşımda, Türk Savunma Sanayii firmalarının Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmek için geliştirdiği SGA’ların muayene ve hareketlilik testlerinin ardından 7.62 mm silah sistemiyle atış testlerinin de yapıldığı bildirildi.

Prof. İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada, prototip yarış faaliyetlerinde Aselsan, Best Grup, Elektroland ve Havelsan tarafından üretilen SGA’ların yer aldığı belirtildi. Otonom ve performans testlerinin ardından prototip yarış aşamasının Temmuz 2021’de tamamlanacağı da belirtildi.

Paylaşılan videoda sırasıyla Aselsan, Best Grup, Elektroland ve Havelsan tarafından geliştirilen Aslan, Fedai, Hançer ve Barkan adlı SGA’lar yer alıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yerli İnsansız Kara Araçları Atış Testi Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi TSK Envanterine Girdi

SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi TSK Envanterine Girdi: Roketsan tarafından geliştirilen yeni nesil Kısa Menzilli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör