Facebook’un Haber Bülteni Platformu Bulletin Bugün Başlıyor

blank
Facebook'un Haber Bülteni Platformu Bulletin Bugün Başlıyor

İçerik: Facebook’un Haber Bülteni Platformu Bulletin Bugün Başlıyor

Facebook’un Haber Bülteni Platformu Bulletin Bugün Başlıyor:

Facebook, uzun süredir söylentileri dolaşan bağımsız haber bülteni platformunu açıkladı: Bulletin. Mark Zuckerberg, canlı bir ses odası sırasında yeni projeyi duyurdu ve projenin “medya ekosisteminde olup bitenlere bir yanıt” olduğunu söyledi.

Bülten, ücretsiz ve ücretli içeriğin bir karışımına ev sahipliği yapacak. Bazı makaleler ücretsiz olarak sunulacak, diğerleri ise bir ödeme duvarının arkasında olacak ve ücretli aboneler özel Facebook Grupları veya özel rozetler gibi ekstra özelliklere erişebilecek.

Haber bülteni başlangıcı Substack gibi, Facebook’un bazı yazarlara katılımları için önceden ödeme yaptığı bildiriliyor. Zuckerberg ayrıca Facebook’un yazarların kazançlarından (en azından başlangıçta) bir pay almayacağını ve onlara içeriklerini ve abone listelerini farklı bir platforma taşıma olanağı vereceğini söyledi.

blank

İlginç bir şekilde, Facebook’un önceki gazetecilik girişimlerinin aksine, Bulletin öncelikle ana Facebook uygulamasının dışında yaşıyor. Haber bülteni platformunun kendi web sitesi ve markası var, ancak Facebook’un dağıtım araçlarından yararlanacak. Haber bültenleri yazarın Facebook sayfalarına entegre edilecek ve okuyucular içeriği Facebook uygulamasının haberler bölümünde bulabilecekler. Zuckerberg, yazarların ayrıca podcast’ler ve ses odaları ile “yazılarını tamamlama” yeteneğine sahip olacağını söyledi.

İlk yazar kadrosu Malcom Gladwell ve Adam Grant gibi yazarları içeriyor ve eski CNN Beyaz Saray muhabiri Jessica Yellin ve eski ESPN muhabiri Erin Andrews gibi televizyondan yüzler. Şimdilik, Facebook’un Bulletin’i ilk elle seçilmiş yazar listesinin ötesinde ne zaman açacağı belli değil. Şirket, programı “kapalı beta” olarak tanımlıyor, ancak Zuckerberg, yerel haberlerde uzmanlaşmış kişiler de dahil olmak üzere “önümüzdeki haftalarda” daha fazla yazarın aramıza katılacağını söyledi. Recode daha önce şirketin Substack için bazı baş ağrılarına neden olan “politik” yazarlardan kaçınmaya istekli olduğunu bildirmişti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook’un Haber Bülteni Platformu Bulletin Bugün Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Zoom, Video Görüşmelerine Gerçek Zamanlı Çeviri Getirecek

Zoom, Video Görüşmelerine Gerçek Zamanlı Çeviri Getirecek: Zoom bugün, makine öğrenimi tabanlı gerçek zamanlı çeviri …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör