Gmail, Google Özel Sohbet Özelliği Sunacak

blank
Gmail, Google Özel Sohbet Özelliği Sunacak

İçerik: Gmail, Google Özel Sohbet Özelliği Sunacak

Gmail, Google Özel Sohbet Özelliği Sunacak:

Google, Gmail ve Google Sohbet için özel bir durum belirleme özelliğini ekliyor. Kullanıcılar daha önce Etkin, Rahatsız etmeyin ve Dışarıda olmak üzere üç seçenek arasından seçim yapabilirdi, ancak şimdi özel mesajlarını ekleyebilirler. Gmail ve Google Chat için yeni durum güncelleme özelliği, bu ayki “Odalar” adındaki “Alanlar” adındaki değişikliğe eşlik ediyor. Güncellemenin bir parçası olarak Google, satır içi iş parçacığı oluşturma, varlık göstergeleri, etkileyici tepkiler ve katlanabilir görünüm gibi yeni özelliklerden de bahsetti.

Gmail ve Google Chat’te özel durum belirleme özelliği tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmaya başlandı. İlk olarak Ars Technica’dan Ron Amadeo tarafından tespit edildi ve 9to5Google tarafından bildirildi. Gadgets 360 da güncellemeyi bağımsız olarak doğrulayabildi.

Google artık kullanıcıların özel bir durum belirlemesine izin verecek. Kullanıcılar, Web’de Gmail için sağ üst köşedeki elips şeklindeki düğmeye dokunarak bir durum mesajı seçebilir. Söz konusu düğmeye daha önce dokunmak, kullanıcılara üç seçenek sunuyordu – Etkin, Rahatsız etmeyin ve Dışarıda. Artık dördüncü bir seçenek var – Durum ekle – bu, kullanıcıların kendi özel mesajlarını belirlemelerini sağlar.

Bir durum ekle düğmesine tıklamak, kullanıcıları dört standart seçeneğe sahip bir açılır menüye yönlendirir: Hemen geri dön, İşe gidiş geliş, Hastalanma ve Tatillerde. Bu seçeneklerin her biri kendi emojisiyle gelir – sırasıyla bir ayakkabı, bir araba, termometreli bir emoji ve palmiye ağaçları. 30 dakika, bir saat, bugün veya bu hafta gibi önceden seçilmiş bir süre için özel bir durum ayarlanabilir.

Kullanıcılar artık yukarıda belirtilen seçeneklerin üzerindeki metin kutusuna iletmek istediklerini girerek kendi özel durumlarını belirleme seçeneğine de sahip olacaklar. Metin kutusu ayrıca kullanıcılara metinle uyumlu özel bir emoji seçme seçeneği sunar. Bir kullanıcı metin kutusuna mesajını girdiğinde, durumun süresini ayarlamalarını sağlayan bir açılır menü belirir.

Özellikle, entegre Gmail deneyimini etkinleştirmedikçe kullanıcılar bu özelliğe erişemezler. Ayrıca, bu yetenek şu anda Android ve iOS için Gmail’de desteklenmemektedir ve şu anda Web için Gmail ile sınırlıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Gmail, Google Özel Sohbet Özelliği Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör