Konami ve Bloober Team Yeni Oyunlarda Ortak Olacak

blank
Konami ve Bloober Team Yeni Oyunlarda Ortak Olacak

İçerik: Konami ve Bloober Team Yeni Oyunlarda Ortak Olacak

Konami ve Bloober Team Yeni Oyunlarda Ortak Olacak:

Şirketler, Silent Hill ve Metal Gear yayıncısı Konami’nin The Medium yaratıcısı Bloober Team ile “stratejik bir ortaklık” içinde bir araya geldiğini duyurdu. Hem yeni hem de mevcut oyun özelliklerinde “ortak olarak seçilmiş içeriği geliştirecek ve bilgi alışverişinde bulunacaklar”. Konami Başkanı Hideki Hayakawa yaptığı açıklamada, “Yüksek kaliteli içerik oluşturmak için Bloober Team’in özelliklerini ve güçlü yanlarımızı birleştirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Haber, yeni bir bölüm bekleyen Silent Hill hayranlarının kulaklarını açmalı. Bloober’s The Medium aynı zamanda oyuncuların dünyanın gerçek ve öbür dünya versiyonları arasında geçiş yaptığı korku tarzı bir oyundur (hatta Silent Hill bestecisi Akira Yamaoka’dan bir nota kullanılarak).

Bunun da ötesinde, Bloober Team CEO’su bu yılın başlarında ilginç bir şey üzerinde çalıştığına dair bir ipucu verdi. Gamesindustry.biz’e Şubat ayında yaptığı açıklamada, “Aslında, bir yıldan fazla bir süredir başka bir oyun projesi, başka bir korku IP’si üzerinde çalışıyoruz ve bunu çok ünlü bir oyun yayıncısıyla yapıyoruz” dedi. “Size kim olduğunu söyleyemem. Projenin ne olduğunu söyleyemem ama eminim ki insanlar üzerinde çalıştığımızı anladıklarında çok heyecanlanacaklar.”

Yine de herhangi bir Silent Hill IP’si hakkında hiçbir şey onaylanmadı ve hayranlar şüpheci kalırsa bu anlaşılabilir bir durum. Hideo Kojima, Guillermo del Toro ve Norman Reedus’un yer aldığı Silent Hills devamı, etkileyici bir oynanabilir teaser görüntüsüne rağmen 2015’te iptal edildi.

Yine de Konami ve Bloober Team ortaklığı umut verici bir gelişme. Ortam genellikle iyi eleştirilerle karşılaştı, ancak kendi Jessica Condit’imiz onu olduğu gibi biraz “orta” buldu. Oyunun “ikili gerçeklik” geçişi de iyi yapıldı, bu nedenle iki şirket korku pirzolalarını ve teknolojilerini birleştirirse, bazı zorlayıcı IP’lerle sonuçlanabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Konami ve Bloober Team Yeni Oyunlarda Ortak Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör