Ukrayna ile Ağır Taarruz Helikopteri İçin Sözleşme İmzalandı

blank
Ukrayna ile Ağır Taarruz Helikopteri İçin Sözleşme İmzalandı

İçerik: Ukrayna ile Ağır Taarruz Helikopteri İçin Sözleşme İmzalandı

Ukrayna ile Ağır Taarruz Helikopteri İçin Sözleşme İmzalandı:

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile Ukraynalı “Motor Sich” firması Ağır Sınıf Tarruz Helikopter motoru için sözleşme imzaladı. Ukraynalı “Motor Sich” firması ile yapılan anlaşma kapsamında 14 adet motor tedarik edilecek ve 2023 yılında Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri uçuşu gerçekleştirilecek.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) arasında imzalanan Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri Proje Sözleşmesi ile geliştirilecek helikopter için çalışmalar devam ediyor. Mevcut ATAK helikopterinin yaklaşık iki katı kalkış ağırlığına sahip olacak Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri için önemli bir eşik daha tamamlandı.

TAI ile Motor Sich arasında yapılan anlaşmada 2023’te uçulacak olan Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri için 14 motor tedarik edilecek. 2025 yılına kadar toplam 14 motor teslimatı planlanırken, TUSAŞ’a ait olacak motorların ilk teslimatı ise 2025 olacak. Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri’nin 2 Eylül’de 14 motor olarak yapılması planlanıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Söz verdiğimiz gibi 2023 yılında uçacak olan Ağır Sınıf Taarruz helikopterimiz için önemli ve kritik bir aşamayı daha tamamladık. 2019 yılında Savunma Sanayii Başkanımız öncülüğünde 2 yıl sonra yeni bir sözleşme ile imzalanmıştır. İnşallah TUSAŞ olarak Cumhuriyetimizin 2023 yılında 100’e iddialı bir giriş yapacağız. Hemen hemen tüm projelerimizin uçuşa geçeceği bir yıl olacak.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ukrayna ile Ağır Taarruz Helikopteri İçin Sözleşme İmzalandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Denizaltılarını Artık MÜREN Yönetecek

Türk Denizaltılarını Artık MÜREN Yönetecek: Yabancı denizaltı harp yönetim sistemlerine bağımlılık sona eriyor. İlk denizaltılara …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör