Windows 11, Uygulamalar için Dinamik Yenileme Desteği Getirecek

blank
Windows 11, Uygulamalar için Dinamik Yenileme Desteği Getirecek

İçerik: Windows 11, Uygulamalar için Dinamik Yenileme Desteği Getirecek

Windows 11, Uygulamalar için Dinamik Yenileme Desteği Getirecek:

Windows 11, yaklaşmakta olan işletim sisteminin en son Windows Insider sürümlerinde görüldüğü gibi, daha yumuşak kaydırma ve daha iyi pil ömrü sağlayacak varsayılan uygulamalar için Dinamik Yenileme Hızı ile birlikte geliyor. Bu özellik, herhangi bir anda ekranda ne olduğuna bağlı olarak otomatik olarak daha yüksek ve daha düşük yenileme hızları arasında geçiş yapar ve örneğin çoğunlukla statik bir sayfada olduğunuz zamanlar için kare hızını düşürür. Dinamik Yenileme Hızı özelliği, desteklenen cihazlarda Windows Insider derlemelerinde (Dev kanalı) görülebilir.

Örneğin, 60Hz ve 120Hz arasında Dinamik mod ile 120Hz kapasiteli bir ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, pil ömrünü korumak için e-posta, belge yazma ve benzeri günlük üretkenlik görevleri için ekran 60Hz’de yenilenir. . Ardından, mürekkep oluşturma ve kaydırma gibi görevler için sorunsuz bir şekilde 120 Hz’ye geçecektir. Microsoft’a göre, DRR’yi kullanmak için değişken yenileme hızını (VRR) ve en az 120 Hz yenileme hızını destekleyen bir ekrana sahip bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olacak. Ek olarak, DRR, onu destekleyen bir grafik sürücüsü (WDDM 3.0) gerektirir (Windows Update aracılığıyla sağlanır).

Microsoft, DRR’nin şu anda Microsoft Office, Microsoft Edge, Microsoft Whiteboard, Microsoft Photos, Snip and Sketch, Drawboard PDF, Microsoft Sticky Notes, Adobe Acrobat, Adobe Illustrator, Microsoft To-Do ve Inkodo gibi uygulamalarda daha yumuşak mürekkepleme için desteklendiğini söylüyor ve DRR ayrıca Microsoft Office uygulamaları için daha yumuşak kaydırma sağlar. Şirket, gelecekte daha yumuşak mürekkepleme ve kaydırma için daha fazla uygulamanın DRR’yi destekleyeceğini söylüyor

Uyumlu bir ekrana ve sürücülere sahip bir dizüstü bilgisayarları varsa, tüm Insider üyeleri DRR’yi deneyebilir. Microsoft, DRR’yi destekleyen güncellenmiş grafik sürücülerini Windows Insiders Programına getirmek için grafik görüntüleme ortaklarıyla birlikte çalıştığını söylüyor.

DRR desteğinin yanı sıra Microsoft Office, Windows 11 güncellemesinin yanı sıra görsel bir yenileme ve 64-bit ARM desteği de alıyor. Yeni nesil Windows, 20 Ekim gibi erken bir tarihte genel halkın karşısına çıkabilir. Windows 11 önizlemesi, diğer şeylerin yanı sıra, merkezi olarak yerleştirilmiş Başlat menüsü ve görev çubuğu gibi özelliklerin yanı sıra yeni temalar ve sesler içerir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows 11, Uygulamalar için Dinamik Yenileme Desteği Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Gmail, Google Özel Sohbet Özelliği Sunacak

Gmail, Google Özel Sohbet Özelliği Sunacak: Google, Gmail ve Google Sohbet için özel bir durum …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör