Zoom, Video Görüşmelerine Gerçek Zamanlı Çeviri Getirecek

blank
Zoom, Video Görüşmelerine Gerçek Zamanlı Çeviri Getirecek

İçerik: Zoom, Video Görüşmelerine Gerçek Zamanlı Çeviri Getirecek

Zoom, Video Görüşmelerine Gerçek Zamanlı Çeviri Getirecek:

Zoom bugün, makine öğrenimi tabanlı gerçek zamanlı çeviri konusunda uzmanlaşmış bir Alman girişimi olan Karlsruhe Bilgi Teknolojisini satın almayı planladığını duyurdu. Uçurtmalar olarak da bilinen şirket, Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü ile bağları olan yaklaşık bir düzine araştırmacıdan oluşuyor. Zoom, anlaşmanın finansal şartlarını paylaşmadı, ancak girişimin, platformuna makine çevirisi özelliklerini getirmesine yardımcı olacağını açıkladı. Zoom, ileride Almanya’da da bir araştırma ve geliştirme merkezi kurabileceğini söylüyor.

blank

Ürün ve mühendislik başkanı Velchamy Sankarlingam, “Kullanıcılarımıza mutluluk sunmanın ve toplantı verimliliğini artırmanın yeni yollarını sürekli arıyoruz ve [makine çevirisi] çözümleri, dünya genelindeki Zoom müşterileri için platformumuzu geliştirmede kilit rol oynayacak” dedi. Yakınlaştır.

Kritik olarak, satın alma, şirketin yakın zamanda Webex yazılımına gerçek zamanlı bir çeviri özelliği ekleyen Cisco gibi rakiplere ayak uydurmasına yardımcı olmalıdır. Zoom pandemi boyunca etkileyici bir yükseliş yaşarken, rakipleri pahasına büyümenin bir yolu olarak özellik setini eşleştirmeye ve aşmaya çalıştı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom, Video Görüşmelerine Gerçek Zamanlı Çeviri Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör