Apple, Gelecek Yıl OLED Ekranlı Yeni iPad Air’i Piyasaya Sürecek

blank
Apple, Gelecek Yıl OLED Ekranlı Yeni iPad Air'i Piyasaya Sürecek

İçerik: Apple, Gelecek Yıl OLED Ekranlı Yeni iPad Air’i Piyasaya Sürecek

:Apple, Gelecek Yıl OLED Ekranlı Yeni iPad Air’i Piyasaya Sürecek:

Apple’ın önümüzdeki yıllarda piyasaya sürmek için birden fazla iPad üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Rapora göre Apple, ikisi 2023’te piyasaya sürülmesi planlanan ve birinin 2022’de gelmesi beklenen üç yeni iPad üzerinde çalışıyor. Tüm iPad’lerin OLED ekranlara sahip olduğu bildiriliyor. Bu yılın başlarındaki Spring Loaded etkinliğinde Apple, M1 çipi ve Mini LED ekranlı iPad Pro’yu (2021) tanıttı.

Koreli yayıncı Elec, gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen iPad’in 10.86 inç ekran boyutuna ve bir OLED panele sahip olabileceğini bildirdi. Apple’ın OLED panelini nem ve oksijenden korumak için bir İnce Film Kapsülleme (TFE) yöntemi kullandığı bildiriliyor. OLED panellerin bu şeylere duyarlı olduğu biliniyor ve Apple, ek koruma için TFE yöntemini kullanıyor. Ekran boyutunun mevcut iPad Air’e benzer olması, 2022’de beklenen bu yeni iPad’in yeni nesil iPad Air olabileceğini ima ediyor. Elbette rapor, bu iPad’in pazarlama adının ne olacağı konusunda netlik sunmuyor.

Ancak yakın tarihli bir rapor, şirketin yeni iPad Pro’yu 2022’de ve iPad Mini’yi bu yılın sonlarında piyasaya sürmeyi planladığını gösteriyor. Şirket, yeni iPad Mini için daha dar ekran çerçeveleri planlıyor ve ayrıca ana sayfa düğmesini kaldırmayı düşünüyor. Apple’ın ayrıca ilk kez kablosuz şarjı etkinleştirmek için iPad Pro için bir cam arkasını test ettiği ve ayrıca ters kablosuz şarjı denemeye çalıştığı bildiriliyor.


Ek olarak, 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen iki iPad, 120Hz ekran yenileme hızı ve bir LTPO paneli ile gelebilir. İki iPad’in 12,9 inç ve 11 inç ekran boyutlarına sahip olduğu bildiriliyor. Bir LTPO panelinin daha yüksek yenileme hızında güç tüketimini düşürmesi beklenir. Spesifikasyonlara göre, bunların mevcut iPad Pro ve iPad serisinin halefleri olması muhtemeldir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Gelecek Yıl OLED Ekranlı Yeni iPad Air’i Piyasaya Sürecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör