Google, Android Cihazlara Sanal COVID-19 Aşı Kartları Getiriyor

blank
Google, Android Cihazlara Sanal COVID-19 Aşı Kartları Getiriyor

İçerik: Google, Android Cihazlara Sanal COVID-19 Aşı Kartları Getiriyor

Google, Android Cihazlara Sanal COVID-19 Aşı Kartları Getiriyor:

Google, kullanıcıların COVID-19 test ve aşı ayrıntılarını gösteren bir dijital kartı Android’de saklamanın ve görüntülemenin basit bir yolunu etkinleştirmek için Pay uygulamasının “Pass API”sini güncelledi. Teknoloji devi, sağlık kuruluşlarına, devlet kurumlarına ve halk sağlığı yetkilileri tarafından COVID aşılarını API’ye erişim dağıtmak için yetkilendirilmiş kuruluşlara izin verdi. Bu, geliştiricilerinin artık kolayca dijital COVID aşısı oluşturabilecekleri ve kullanıcıların cihazlarında saklayabilecekleri test kartları oluşturabilecekleri anlamına geliyor.

9to5Google’ın belirttiği gibi, Passes, perakendeci üyelik kartları gibi ödemesiz kartları depolamak için kullanılan bir Google Pay API’sidir. Ancak, Passes API kullanılarak oluşturulan COVID dijital kartlarını saklayabilmeleri için kullanıcıların Pay uygulamasını indirmelerine gerek yoktur. Dijital kartı aldıklarında, internet bağlantısı olmasa bile ana ekranlarındaki bir kısayol aracılığıyla ona erişebilecekler. Bununla birlikte, cihazlarının Android 5 veya sonraki bir sürümünü çalıştırması gerekir.

Google, kullanıcıların gizlilik korkularını yatıştırmak amacıyla, insanların COVID-19 aşısının ve test bilgilerinin bir kopyasını elinde tutmadığını söylüyor. Şirket ayrıca karttaki verileri üçüncü taraf hizmetlerle paylaşmadığını ve bilgileri reklam hedefleme için kullanmadığını söylüyor. Kullanıcılar, kartı kendi güvenlikleri için saklamadan önce cihazlarında bir kilit ekranı olması gerekmesine rağmen, elbette, kartı istedikleri herkese gösterebilir. Passes API güncellemesi şu anda yalnızca ABD’de mevcut ancak teknoloji devi, gelecekte diğer ülkelerde de kullanıma sunulacağının sözünü veriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Android Cihazlara Sanal COVID-19 Aşı Kartları Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı: Xiaomi, biyolojik dünyadan ilham alan yeni dört ayaklı robotu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör