Instagram Artık Bir Fotoğraf Paylaşım Uygulamasından Fazlası

blank
Instagram Artık Bir Fotoğraf Paylaşım Uygulamasından Fazlası

İçerik: Instagram Artık Bir Fotoğraf Paylaşım Uygulamasından Fazlası

Instagram Artık Bir Fotoğraf Paylaşım Uygulamasından Fazlası:Instagram artık kendisini insanların fotoğraf paylaşmak için gittiği bir platform olarak görmüyor. Şirketin başkanı Adam Mosseri tarafından yapılan bir dizi son yorumdan ana paket budur. Mosseri, bu hafta sosyal medya hesaplarına gönderdiği bir videoda, “Artık bir fotoğraf paylaşım uygulaması veya kare fotoğraf paylaşım uygulaması değiliz” dedi. Mosseri’ye göre bunun temel nedeni, insanların Instagram’a “eğlenmek” için gelmesi ve Instagram’ın kalabalık bir pazarda bunu sunan tek uygulama olmaması.

Mosseri, “Dürüst olalım, şu anda gerçekten ciddi bir rekabet var” dedi. “TikTok çok büyük, YouTube daha da büyük ve daha birçok yeni girişimci var.” Mosseri, rekabette kalabilmek için Instagram’ın bu yönünü benimsemesi gerektiğini ve bunun da değişim anlamına geldiğini söyledi. Uygulamanın değişmesinin bir yolu, Instagram’ın daha fazla öneri vermesidir. Mosseri, şirketin geçen hafta başlattığı ve kullanıcıların yayınlarında “Önerilen Gönderiler”in arasına serpiştirildiğini gören bir teste atıfta bulundu. Ayrıca Instagram, tam ekran ve sürükleyici içeriğe odaklanarak videoyu daha geniş bir şekilde benimsemeyi planladığını söyledi.

Kısacası Mosseri’nin anlattığı şey Instagram’ın daha çok TikTok’a benzemesi. Ve bu, şirketin Reels gibi özelliklerle yapmaya çalıştığını zaten gördüğümüz bir şey. Tabii ki, rakiplerinize adapte olmak bir şey, platformunuzu ilk etapta insanlar için çekici kılan şeyin ne olduğunu gözden kaçırmak başka bir şey. Özel bir alışveriş merkezi gibi şeylerle birlikte, Reels and Stories, Instagram’ı şişkin ve eskisinden daha az hayati hissettirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram Artık Bir Fotoğraf Paylaşım Uygulamasından Fazlası

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı: Xiaomi, biyolojik dünyadan ilham alan yeni dört ayaklı robotu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör