Pinterest Tüm Zayıflama Reklamlarını Yasaklıyor

blank
Pinterest Tüm Zayıflama Reklamlarını Yasaklıyor

İçerik: Pinterest Tüm Zayıflama Reklamlarını Yasaklıyor

Pinterest Tüm Zayıflama Reklamlarını Yasaklıyor:

Pinterest, bugün yürürlüğe giren kilo verme reklamlarını tamamen yasakladığını duyurdu. Politika, kilo verme veya iştah kesici haplar ve takviyeler, liposuction ve yağ yakma prosedürleri ve vücut utandırma için reklamları yasaklayan önceki kurallara dayanmaktadır.

Artık herhangi bir kilo verme dili veya görseli olan ve Vücut Kitle İndeksi (BMI) veya benzer indekslere atıfta bulunan reklamlar için genel bir yasak var. Vücut tiplerini kötüleyen veya idealize eden dil ve görseller gibi kilo verme veya zayıflama ürünleriyle ilgili referanslar yasaktır. Ayrıca, giyilen veya cilde uygulanan bir şey yoluyla kilo vermeyi sağladığını iddia eden ürünlerin reklamlarını artık görmeyeceksiniz.

Fitness ürünleri ve hizmetleri ile sağlıklı alışkanlıkları ve yaşam tarzlarını teşvik eden reklamlar yine de kabul edilir. Bununla birlikte, kilo vermeye odaklananlar onaylanmayacaktır.

Pinterest, Ulusal Yeme Bozuklukları Derneği’nin desteğiyle güncellenen politikayı geliştirdi. Kuruluş Mart ayında, önceki 12 ay içinde yardım hattı çağrılarında yüzde 41’lik bir artış gördüğünü ve çalışmaların COVID-19 pandemisinin yeme bozukluğu olan birçok insan üzerinde önemli bir etkisi olduğunu öne sürdüğünü söyledi. Birisi Pinterest’te yeme bozukluklarıyla ilgili içerik aradığında, şirket bu kişiyi onlara yararlı kaynaklar sağlamak için NEDA’ya yönlendirir.

Şirket, topluluğunun bu terim için arama yapanlarla birlikte vücut tarafsızlığını benimsediğini ve “sağlıklı zihniyet”, “vücut utandırmayı durdur” ve “vücut kabulü” ile ilgili alıntıların geçen yıl boyunca çarpıcı bir şekilde arttığını söylüyor. Pinterest, “vücutlarıyla ilişkiyi yeniden hayal edenleri sergilemek için” Bugün Sekmesinde içerik oluşturucuların ilgili pinlerini vurgulayacak.

Pinterest, tüm kilo verme reklamlarını yasaklayan ilk büyük platform olduğunu ve diğerlerini de aynısını yapmaya çağırdı. Instagram ve Facebook, diyet ürünleri için reklamları kısıtladı. Instagram ayrıca yeme bozukluğuyla ilgili terimler arayan kullanıcıları NEDA kaynaklarına yönlendirir. Geçen yıl, TikTok kilo verme takviyeleri için reklamları ve “zararlı veya olumsuz bir vücut imajını teşvik eden” reklamları yasakladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pinterest Tüm Zayıflama Reklamlarını Yasaklıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı: Xiaomi, biyolojik dünyadan ilham alan yeni dört ayaklı robotu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör