Porsche Yakında Taycan EV’leri Geri Çağırabilir

blank
Porsche Yakında Taycan EV'leri Geri Çağırabilir

İçerik: Porsche Yakında Taycan EV’leri Geri Çağırabilir

Porsche Yakında Taycan EV’leri Geri Çağırabilir:

Bloomberg’in bildirdiğine göre Porsche, Taycan EV’yi ani bir güç kaybına neden olabilecek bir yazılım sorunu nedeniyle dünya çapında geri çağırmayı planlıyor. Eylem, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin (NHTSA) arabaların acil durum moduna geçtiğine dair raporların ardından Mayıs ayında başlattığı soruşturmayı takip ediyor. Durumu bilen kaynaklara göre herhangi bir kaza veya yaralanma bildirilmedi.

Automotive News tarafından Mayıs ayında ortaya çıkarılan bir dosyaya göre, NHTSA dokuz ani güç kaybı şikayeti tespit etti. 2020-2021 model araçlarını etkileyen sorunun, araca güç sağlayan 800 voltluk ana pilden değil, 12 voltluk yardımcı pilden kaynaklandığı bildiriliyor.

Mayıs ayından gelen şikayetlere göre, “12V aküde bir şarj kaybı, tüm elektrik sistemini devre dışı bırakabilir ve aracın çalışmasını engelleyebilir.” Herhangi bir uyarı veya hata mesajı olmadan elektrik kesintisi yaşandığı ve altı şikayette aracın yeniden çalıştırılamadığı bildirildi.

Bir Porsche sözcüsü o sırada Road & Track’e verdiği demeçte, “Bu sorunu çözmeye başladık ve NHTSA’nın sorularını yanıtlamayı ve doğrulanması halinde temel sorunu hızla çözmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Geri çağırma, Porsche’nin tamamen elektrikli ilk otomobili Taycan için bir ilk. 2021’in ilk çeyreğindeki satışlar, şirketin ikonik 911’i ile neredeyse eşleşti ve EV, Porsche’nin yeni gelişen abonelik hizmetinin önemli bir parçası. Porsche, geri çağırma sorunları olan tek EV üreticisi olmayacaktı – rakip Tesla, yakın zamanda Çin’de teslim edilen yaklaşık 300.000 Model 3 ve Model Y EV’yi Otopilot destekli sürüş özelliği üzerinden geri çağırdı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Porsche Yakında Taycan EV’leri Geri Çağırabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Dünyanın En Hızlı Elektrikli Motosikletine Aerodinamik Güncelleme

Dünyanın En Hızlı Elektrikli Motosikletine Aerodinamik Güncelleme: Elektrikli motosikletler, 200 kilometreye kadar kentsel menzile sahip …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör