Renault, Araçlarının Üçte İkisini Elektrikli Yapmayı Planlıyor

blank
Renault, Araçlarının Üçte İkisini Elektrikli Yapmayı Planlıyor

İçerik: Renault, Araçlarının Üçte İkisini Elektrikli Yapmayı Planlıyor

Renault, Araçlarının Üçte İkisini Elektrikli Yapmayı Planlıyor:

Renault, elektrikli araç planlarını hızlandırmak istediğine dair sinyaller gönderiyor ve şimdi firmanın ne kadar agresif olacağı açık. Fransız otomobil üreticisi şimdi, 2025 yılına kadar serisinin yüzde 65’inin elektrikli olmasını bekliyor – şirkete göre potansiyel olarak Avrupa’nın “en yeşil” otomobil karışımı ve daha önceki yüzde 30 hedefinden çok daha iyi. Planları, yeniden doğmuş 5, 4ever (modern bir Renault 4) ve bir Mégane EV dahil olmak üzere 10 yeni elektrikli otomobil serisi etrafında dönüyor.

Renault’nun marka ahırındaki (Alpine ve Dacia dahil) otomobillerin yüzde 90’ına kadarı 2030 yılına kadar elektrikli olacak.

Strateji, kısmen EV’leri daha erişilebilir hale getirmeye dayanıyor. Renault, değiştirilebilir bir pil, “doğru boyutlu” 100kW güç aktarma organları ve geleneksel otomobillerden ödünç alınan bileşenler aracılığıyla maliyetleri Zoe’ye kıyasla üçte bir oranında azaltacak yeni bir platform (CMF-BEV) hazırlıyor. Renault ayrıca, daha verimli nikel-manganez-kobalt piller (alternatiflere kıyasla yüzde 20 daha fazla menzile sahip) ve eskisinin kabaca yarısı kadar büyük ve yüzde 30 daha düşük maliyetli hepsi bir arada güç aktarma organı dahil olmak üzere daha yetenekli ve uygun fiyatlı bileşenlere odaklanıyor.

Renault ayrıca 2030 yılına kadar EV pillerinin geri dönüşüm maliyetini mevcut seviyelerinin üçte birine düşürmeyi ve Mobilize marka pilleri sabit enerji deposu olarak yeniden kullanmasını umuyor.

Bu arabaların bazıları için bir süre beklemeniz gerekecek. Mégane 2022’de geliyor ve Alpine’nin “rüya garajı” 2024’e kadar beklemek zorunda kalacak. Yine de, Renault’nun başlangıçta beklenenden çok daha kısa sürede çevre dostu bir itibar kazanmak istediği açık.

Renault’nun lider olup olmayacağı ise ayrı bir konu. Örneğin Volkswagen, “en geç” 2025 yılına kadar elektrikli araçlarda dünya lideri olmayı umuyor ve 2030 yılına kadar tamamen elektrikli bir Avrupa serisini istiyor. Rakiplerinin kendi hedeflerine ulaşacağının garantisi yok, ancak Renault’nun kendi araçlarını değiştirmesi gerekebilir. hızla değişen bir pazarda ileride kalacaksa yeniden planlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Renault, Araçlarının Üçte İkisini Elektrikli Yapmayı Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör