Sony, Oyunları PC’ye Taşımasıyla Tanınan Bir Stüdyo Satın Aldı

blank
Sony, Oyunları PC'ye Taşımasıyla Tanınan Bir Stüdyo Satın Aldı

İçerik: Sony, Oyunları PC’ye Taşımasıyla Tanınan Bir Stüdyo Satın Aldı

Sony, Oyunları PC’ye Taşımasıyla Tanınan Bir Stüdyo Satın Aldı:

Sony yeni bir stüdyo daha satın aldı ve hayır, Bluepoint Games değil. Perşembe günü şirket, bazı oyunlarını PC’ye taşıma konusunda Crystal Dynamics, IO Interactive ve Eidos Montreal’i desteklemesiyle tanınan Hollandalı bir geliştirici olan Nixxes Software’i satın aldığını duyurdu. Nixxes’in kurucusu ve kıdemli geliştirme direktörü Jurjen Katsman, “Çalışmak için sabırsızlanıyoruz ve teknik ve geliştirme uzmanlığımızı PlayStation Studios gibi bir IP santraline getirmek için çok heyecanlıyız” dedi.

Anlaşma, Sony’nin özel ürünlerini Windows’a daha fazla getirme çabalarını hızlandırmayı planladığını gösteriyor. Geçen yıl şirket, Horizon Zero Dawn ve Days Gone to Steam ve Epic Games Store’u piyasaya sürdü ve Sony başkanı ve CEO’su Jim Ryan, şirketin birinci taraf oyunlarının çoğunun gelecekte PC’ye gideceğini söyledi. Nixxes’in satın alınması, Sony’nin hafta başında Returnal geliştirici Housemarque’ı satın almasını da takip ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Oyunları PC’ye Taşımasıyla Tanınan Bir Stüdyo Satın Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör