Volvo Concept Recharge, Şirketin Saf EV’lerine Bir Bakış Sunuyor

blank
Volvo Concept Recharge, Şirketin Saf EV'lerine Bir Bakış Sunuyor

İçerik: Volvo Concept Recharge, Şirketin Saf EV’lerine Bir Bakış Sunuyor

Volvo Concept Recharge, Şirketin Saf EV’lerine Bir Bakış Sunuyor:

Volvo’nun elektrikli araçları bugüne kadar mevcut otomobil platformlarının yan ürünleriydi, ancak şimdi sıfırdan bir EV ürettiğinde neler yapabileceğini göstermeye hazır. Marka, hem estetik hem de teknoloji açısından şirketin “saf” EV geleceğinin yönünü gösteren bir Concept Recharge tasarımını tanıttı.

blank

Concept Recharge, normal motor bölmesini boşaltır ve büyük bir pili düz bir zemine yerleştirir. Bu, elbette daha fazla iç alan sağlar, ancak aynı zamanda daha kısa çıkıntılara, daha alçak bir kaportaya ve daha ince bir çatı profiline de yol açar. Bu aynı zamanda Volvo’ya görünümünü düzene sokmak için bir bahane veriyor – Concept Recharge, “tüm gereksiz unsurları” ortadan kaldırıyor ve SUV benzeri bakış açısına rağmen daha uzun bir hatchback gibi görünüyor.

blank

İç mekan eşit derecede soyulmuş ve bir “İskandinav oturma odası”na benzetilmiştir. Yine de, dijital bir gösterge ve 15 inçlik bir bilgi-eğlence ekranı dahil olmak üzere birçok teknolojiye sahip olacaksınız. Volvo’nun güvenliğe olan düşkünlüğü, çevresel verileri toplamak ve (nihayetinde) otonom sürüş özelliklerini etkinleştirmek için tavana monte edilmiş bir LiDAR sensörü ile tam olarak görünür durumda.

Concept Recharge’ın bir üretim otomobiline dönüşüp dönüşmeyeceği veya bu formüle dayalı olarak ilk EV’leri ne zaman bekleyebileceğiniz konusunda herhangi bir bilgi yok. Bununla birlikte, tasarım ipuçlarının ve temel teknolojik fikirlerin çoğunun gerçekten satın alabileceğiniz arabalara ulaşacağını varsaymak güvenlidir. Bu sadece Volvo’nun önümüzdeki birkaç yıl içinde sıfırdan EV’leri planlayan çok sayıda rakibe karşı rekabet edip edemeyeceği sorusu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volvo Concept Recharge, Şirketin Saf EV’lerine Bir Bakış Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör