Dünyanın En Hızlı Elektrikli Motoruna Aerodinamik Güncelleme Geldi

blank
Dünyanın En Hızlı Elektrikli Motoruna Aerodinamik Güncelleme Geldi

İçerik: Dünyanın En Hızlı Elektrikli Motoruna Aerodinamik Güncelleme Geldi

Dünyanın En Hızlı Elektrikli Motoruna Aerodinamik Güncelleme Geldi:

Elektrikli motosikletler, 200 mil şehir menziline sahip hızlı şarj modelleri sayesinde artık içten yanmalı muadillerine pratik bir alternatif sunuyor. Ancak az bilinen bir İngiliz şirketi, geleceğin e-motosikletlerini çok daha hızlı yapmak istiyor. White Motorcycle Concepts, oraya ulaşmak için kara hız rekorunu kırabileceğini iddia ettiği benzersiz bir prototip geliştirdi. Şu anki rekor sahibi, eski dünya şampiyonu Max Biaggi, bir Voxan Wattman’ı, ortalama 228 mil / saat’e ulaşan bir uçan mil boyunca zıt yönlerde iki koşuda 254 mil / saat en yüksek hıza çıkardı.

WMC250EV’nin adından da anlaşılacağı gibi, bu hızı hatırı sayılır bir farkla geride bırakabilir. Konsepte hızlı bir bakış, neden öne çıktığını hemen anlar: Bisiklet, önden arkaya uzanan bir deliğe sahiptir. “V-Air” olarak adlandırılan bu kanal sistemi, üreticisine göre onu “dünyanın aerodinamik olarak en verimli motosikleti” yapıyor. WMC250EV, havayı bisikletin etrafına değil ortasından zorlayarak sürtünmeyi yüzde 70’e kadar azaltır – bu rakamlar İngiltere’nin Horiba MIRA tesisinde test edilmiştir.

blank

Motosikletinin üst kısmını boşaltmak, şirketin tasarımın geri kalanında da daha yaratıcı olması gerektiği anlamına geliyordu. Elektrikli aktarma organları ve pil paketleri, alt yarıda tıka basa dolu. Ayrıca çift salıncaklı bir süspansiyon sistemi kullanır. Arka tekerlek, bir çift 30kW elektrik motoru tarafından zincir tahrikliyken, iki adet 20kW ön tekerleğe güç sağlar. Top Gear’a göre birlikte toplam 100 kW veya 134 hp güç sağlıyorlar.

Plan sonunda teknolojiyi kitlelere ulaştırmak olsa da, bu özel konsept tamamen sürücüsü Rob White’a göre tasarlandı. Formula 1, Le Mans Prototype, V8 supercar ve Dünya Dayanıklılık Şampiyonası yarış takımlarında görev almış bir motor sporları emektarı olan White, motosikletin gövdesini oluşturmak için siluetini lazerle tarandı.

Teknoloji şimdi, bu yıl daha sonra İngiliz elektrikli yarı aerodinamik motosiklet rekoru ve ardından 2022’de dünya rekoru girişimiyle test edilecek. White, 250mph’nin üzerinde bir hızın elde edilebileceğini düşünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın En Hızlı Elektrikli Motoruna Aerodinamik Güncelleme Geldi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör