Instagram, Ücretli Hikayeler Aboneliği Üzerinde Çalışıyor

blank
Instagram, Ücretli Hikayeler Aboneliği Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Instagram, Ücretli Hikayeler Aboneliği Üzerinde Çalışıyor

Instagram, Ücretli Hikayeler Aboneliği Üzerinde Çalışıyor:Instagram, “Özel Hikayeler” adlı yeni bir özellik üzerinde çalıştığını doğruladı. Yazılım geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Instagram’ın kod tabanında bu özelliğe referanslar bulduklarını Twitter’da paylaştıktan sonra, 21 Haziran’dan bu yana Stories dalının görüntüleri internette dolaşıyor. Çarşamba günü, şirket TechCrunch’a ekran görüntülerinin perde arkasında üzerinde çalıştığı dahili bir prototipi gösterdiğini söyledi. Ne yazık ki Instagram, Engadget ulaştığında paylaşacak başka bir şeyi olmadığını belirterek projeyle ilgili başka hiçbir ayrıntı açıklamadı.

Ancak ekran görüntülerinden anladığımız, özelliğin Instagram’ın Twitter’ın ücretli Süper Takip aboneliğini alması olduğu. Normal kullanıcılar bir Özel Hikayeye rastladığında, Instagram onlara “sadece üyelerin” içeriği görüntüleyebileceğini söyleyecektir. Ayrıca şirket, insanların gördüklerinin ekran görüntüsünü almaya çalışmasını önleyecek gibi görünüyor. Aynı zamanda, içerik oluşturucuları Özel Hikayelerini bir Öne Çıkanlar’a kaydetmeye zorlayacak, böylece yeni üyelerin abone olurken görecekleri bir şeyler olacak.

Yeni bir özelliğe erken referanslar bulan birinin izniyle gelen herhangi bir bilgide olduğu gibi, Instagram’ın Paluzzi’nin bulduğu özelliği asla yayınlamama olasılığı vardır. Ancak görüntüler, şirketin içerik oluşturucuları platformda kalmaya nasıl ikna edebileceğini düşündüğünü açıkça gösteriyor. Bu, rakiplerinden birinden bir özelliği uyarlamak anlamına geliyorsa, öyle olsun. Facebook ve Instagram bunu geçmişte birçok kez yaptı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Ücretli Hikayeler Aboneliği Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör