iOS 15’in Yeni Canlı Metin Özelliği Nasıl Kullanılır?

blank
iOS 15'in Yeni Canlı Metin Özelliği Nasıl Kullanılır?

İçerik: iOS 15’in Yeni Canlı Metin Özelliği Nasıl Kullanılır?

iOS 15’in Yeni Canlı Metin Özelliği Nasıl Kullanılır?

Apple’ın iOS 15’i artık herkese açık beta sürümünde mevcut; bu, bugün bu sonbaharda iPhone’a gelen en büyük özelliklerin tümünü deneyebileceğiniz anlamına geliyor. Buna, resimlerden metin, e-posta adresleri, telefon numaraları ve daha fazlasını çekmenize olanak tanıyan, güncellemedeki teknik olarak en etkileyici özellik olan Canlı Metin dahildir.

Canlı Metin, hem elle yazılmış hem de daktilo edilmiş metinlerle çalışır ve İngilizce, Çince (Geleneksel ve Basitleştirilmiş), Portekizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca’yı destekler. Ayrıca iOS 15’in hala beta sürümünde olduğunu hatırlamak da önemlidir; bu, Apple’ın önümüzdeki aylarda Canlı Metin’in çalışma şeklini değiştirebileceği veya değiştirebileceği anlamına gelir.

Canlı Metin, onu ne için kullanmaya çalıştığınıza ve işletim sisteminin neresinde olduğunuza bağlı olarak iOS’ta birkaç farklı şekilde çalışır. İşte kullanabileceğiniz tüm farklı yollar:

Canlı Metin kullanmanın en güçlü ve kullanışlı yolu, iOS’taki hemen hemen tüm metin alanlarıdır. Bir arkadaşınıza, bir e-postaya veya notlar uygulamasındaki herhangi bir şeye kısa mesaj yazarken, bir görüntüden kopyaladığınız metni ekleyebilirsiniz.

İstediğiniz metni aldıktan sonra (aşağıya bakın), metin alanına dokunduğunuzda (yıllardır iOS’ta bulunan açılır seç / kopyala / yapıştır menüsüne eriştiğinizde yaptığınız gibi) ek bir seçenek ortaya çıkıyor: metin kamera.

Bu yeni düğmeye dokunmak, herhangi bir metin bloğuna işaret edebileceğiniz daha küçük bir kamera penceresi açacaktır. iOS daha sonra seçtiği metin bloğunu vurgulayacak ve sadece “ekle” düğmesine basarak bırakabilirsiniz.

(Elbette, göndermeden veya göndermeden önce bir şeyleri düzeltmek isteyebilirsiniz – Canlı Metin oldukça iyidir, ancak özellikle el yazısı metinle çalışırken mükemmel değildir.)

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iOS 15’in Yeni Canlı Metin Özelliği Nasıl Kullanılır?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi Mi 12, 200 MP Kamera ve Snapdragon 895 İle Geliyor

Xiaomi Mi 12, 200 MP Kamera ve Snapdragon 895 İle Geliyor: Xiaomi Mi 12 söylentileri …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör