Opera’nın Android Tarayıcısı Chromebook’lara Geliyor

blank
Opera'nın Android Tarayıcısı Chromebook'lara Geliyor

İçerik: Opera’nın Android Tarayıcısı Chromebook’lara Geliyor

Opera’nın Android Tarayıcısı Chromebook’lara Geliyor:

Opera, kullanıcılara Chrome’a tam özellikli bir alternatif sunmak amacıyla web tarayıcısını Chromebook için optimize etti. Chrome OS için Opera, tarayıcının Android sürümünü temel alır. Şirket, klavye kısayollarının eklenmesi gibi dizüstü bilgisayar odaklı bazı ince ayarlar yaptı.

Tarayıcı, gizliliği artırmak için ücretsiz, yerleşik bir VPN’ye ve reklam ve izleyici engelleyicilere sahiptir. WhatsApp, Telegram, Instagram, Twitter ve Facebook Messenger gibi yerleşik mesajlaşma uygulamaları da vardır. Opera, belirli web sitelerini ziyaret ettiğinizde ortaya çıkan rahatsız edici çerez diyaloglarını da engelleyebilir.

Ek olarak, yerleşik bir kripto para cüzdanı vardır ve estetiğinize uyacak şekilde beş renk temasından (hem açık hem de koyu modda) birini seçebilirsiniz. Bunun da ötesinde, tarayıcı daha iyi uyumanıza yardımcı olmak için mavi ışığı azaltan bir gece modu içerir.

Chrome OS için Opera’yı diğer platformlardaki tarayıcıların sürümleriyle senkronize edebilirsiniz – tek yapmanız gereken bir QR kodunu taramak. Ardından notlar alabilir, resimleri ve küçük dosyaları kaydedebilir ve Opera’nın masaüstü ve mobil sürümleri arasında bağlantılar paylaşabilirsiniz.

Opera, birçok kişinin farklı ihtiyaçlar için ayrı tarayıcılar kullanmayı tercih ettiğini iddia ediyor, örneğin biri iş, diğeri eğlence için. Bu nedenle Chromebook kullanıcıları, modern bir tarayıcıdan beklenebilecek tüm özelliklerle başka bir seçeneği memnuniyetle karşılayabilir. Chrome OS için Opera’yı şimdi indirebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Opera’nın Android Tarayıcısı Chromebook’lara Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör