OxygenOS, Oppo ColorOS İle Birleşiyor

blank
OxygenOS, Oppo ColorOS İle Birleşiyor

İçerik: OxygenOS, Oppo ColorOS İle Birleşiyor

OxygenOS, Oppo ColorOS İle Birleşiyor:

Geçen ay OnePlus’ın Oppo ile entegre olduğunu ve telefon üreticisinin bir alt markası haline geldiğini duyurmasının ardından şirket, Cuma günü OxygenOS’u Oppo’nun ColorOS işletim sistemiyle (9to5Google aracılığıyla) birleştirdiğini duyurdu.

Her iki şirketin yazılımı ayrı kalacak ve kendi bölgelerine hizmet vermeye devam edecek (küresel olarak OnePlus telefonları için OxygenOS, OnePlus’ta ColorOS ve Çin’deki Oppo cihazları) ancak ortak bir kod tabanını paylaşacak, OnePlus’ın yazılım deneyimini standartlaştırması ve geliştirme sürecini kolaylaştırması gerektiğini söylüyor. gelecekteki OxygenOS güncellemeleri.

OnePlus, değişikliğin şirketin ileriye dönük daha iyi Android güncelleme desteğini garanti etmesine izin vereceğini, Samsung’un da son birkaç yılda geliştirmeye çalıştığı bir şey olduğunu söylüyor. OnePlus, güncellemelerin ömrünü şu şekilde ortaya koymaktadır:

  • T ve R modelleri de dahil olmak üzere amiral gemisi telefonlar, üç büyük Android güncellemesi ve dört yıllık güvenlik güncellemesi alır.
  • Nord ve Nord CE telefonları iki büyük Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi alıyor.
  • Nord N telefonları bir büyük Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi alacak.
  • OnePlus, bu güncelleme taahhütlerini OnePlus 8 ve üstü ile sınırlar, bu nedenle eski OnePlus cihazlarının şansı kalmaz.

OnePlus, Oppo ve daha geniş BBK Electronics şemsiyesi ile olup bitenlerin bir sonraki adımı olarak, şirketlerin yazılımlarını arka uçta birleştirmek, OnePlus kullanıcıları için net bir pozitif gibi görünüyor. OnePlus’ın artık “entegre” olduğu için ne kadar bağımsız olduğu, bağımsız olduğu, BBK’ya ait olduğu ve görünüşe göre Oppo ile bazı parçaları paylaştığı zamanlar kadar belirsiz görünüyor, ancak telefonlar desteklendiği sürece, umarım önemli olmaz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OxygenOS, Oppo ColorOS İle Birleşiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör