Sony, PS3’da PSP Oyunları Satmaya Devam Edecek

blank
Sony, PS3'da PSP Oyunları Satmaya Devam Edecek

İçerik: Sony, PS3’da PSP Oyunları Satmaya Devam Edecek

Sony, PS3’da PSP Oyunları Satmaya Devam Edecek

Henüz PSP için dijital oyunlara erişiminizi kaybetmiyorsunuz. Sony, Nisan ayında PS3 ve PS Vita vitrinlerini kapatma kararını geri aldığında, “PSP ticaret işlevselliği planlandığı gibi 2 Temmuz 2021’de kullanımdan kaldırılacak” dedi. Bu, Sony’nin tüm PSP indirmelerinde fişi çektiği şeklinde yorumlanabilse de, hem ABD hem de İngiltere PlayStation web sitelerinde (Kotaku tarafından tespit edildiği gibi) ortaya çıkan yeni dil, durumun böyle olmadığını gösteriyor.

PSP oyun mağazası 2016’da kapandı, ancak yine de PS3 ve PS Vita mağazalarından konsol için oyunlar alabilirsiniz. Artık bu vitrinler kapanmadığına göre, ileride bazı sınırlamalar olsa da, PSP oyunlarını yine de bunlar aracılığıyla indirebileceksiniz. 6 Temmuz’dan itibaren artık PSP’nin kendisinde oyun arayamayacak veya oyun içi satın alma işlemi yapamayacaksınız. Kotaku, bilgilerin ilk olarak 28 Haziran’da İngiltere web sitesinde göründüğünü ve önceki 2 Temmuz zaman çizelgesinden bahsetmediğini söyledi.

Sony, PS3 ve Vita mağazalarını kapatma planlarından geri döndüğünde, Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan, şirketin “yanlış karar verdiğini” açıkça belirtti. Sony’nin konsolun “ticaret işlevselliğini” kullanımdan kaldıracağını söylerken aklındaki şeyin PSP kullanıcılarının oyun arama veya oyun içi satın alma yapma yeteneklerini sınırlamak olup olmadığı veya aynı zamanda kararını değiştirip değiştirmediği açık değil. PS3 ve PS Vita mağazalarının kapanması. Her iki durumda da, önemli olan PSP’nin dijital kitaplığının şimdilik kullanılabilir olmaya devam etmesidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, PS3’da PSP Oyunları Satmaya Devam Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör