Tesla İlk Çeyrekte 200.000 Araba Teslim Edecek

blank
Tesla İlk Çeyrekte 200.000 Araba Teslim Edecek

İçerik: Tesla İlk Çeyrekte 200.000 Araba Teslim Edecek

Tesla İlk Çeyrekte 200.000 Araba Teslim Edecek .Tesla bir kez daha teslimat rekorunu kırdı ve bu sefer sembolik bir dönüm noktasına ulaştı. CNBC’nin belirttiği gibi, EV üreticisi 2021’in ikinci çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 201.250 araç teslim etti – ilk kez belirli bir çeyrekte müşterilere 200.000’den fazla araba sevk etti. Yılın ilk çeyreğinde 184.800 makine teslim etti.

Model 3 ve Model Y, teslimatların neredeyse tamamını temsil ediyordu. Tesla, sadece 1.890 Model S ve Model X birimi teslim etti, ancak buna Model S Plaid’in beklemesi yardımcı olmadı. Lüks elektrikli sedan için ilk teslimatlar resmi olarak 10 Haziran’da başladı.

Kurucu Elon Musk, başarının “birçok zorluğa” rağmen geldiğini söyledi. Bunların ne olduğu konusunda ayrıntı vermedi, ancak daha önce “büyük” tedarik zinciri fiyat sorunlarından bir faktör olarak bahsetmişti. Musk, hammaddelerin özellikle hassas bir nokta olduğunu ekledi. Bir bütün olarak otomotiv endüstrisi de çip kıtlığından sarsıldı ve bu da bazı şirketlerin talebi karşılayacak kadar otomobil üretmesini zorlaştırdı.

Sayı, bazı analistlerin umduğu kadar büyük değil. Tahminler 231.000’e kadar çıktı. Öyle olsa bile, Tesla’nın soğutma ivmesine ve affedici olmaktan daha az bir pazara rağmen kendi sonuçlarını en iyi şekilde kullanması dikkate değer. EV’ler ana akım haline geldikçe, özellikle Ford’un F-150 Lightning’i gibi potansiyel gişe rekorları kıran hitlerden dolayı daha büyük zorluklar önümüzde duruyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla İlk Çeyrekte 200.000 Araba Teslim Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör