TikTok Video Uzunluğunu Yükseltiyor

blank
TikTok Video Uzunluğunu Yükseltiyor

İçerik: TikTok Video Uzunluğunu Yükseltiyor

TikTok Video Uzunluğunu Yükseltiyor. TikTok, platformundaki maksimum video uzunluğunu bir dakikadan üçe çıkarıyor. Bir blog yazısında, ürün müdürü Drew Kirchhoff, değişikliğin “daha zengin hikaye anlatımı ve eğlenceye” izin vereceğini söyledi.2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana TikTok, kullanıcılarını video başına 60 saniye ile sınırlayarak YouTube gibi rakiplerinden ayrılıyor.

Uygulama, bunun “önümüzdeki haftalarda” tüm kullanıcıları için değişeceğini söylüyor. Kera bazı videolarında bir milyondan fazla, bazılarında ise binden az görüntüleniyor. Kera Stewart, TikTok’ta çeşitli başarılara sahip bir davulcu – bazı videolarda bir milyon görüntülemeyi başardı, ancak bunu tutarlı bir şekilde yapmanın sırrını henüz çözemedi.

Radio 1 Newsbeat’e “Şahsen ben bu fikrin hayranı değilim” dedi. “TikTok’un bu kadar başarılı olmasının nedeni, kısa dikkat sürelerimizden faydalanmasıdır. Kısa sürede çok farklı içerik ve eğlenceye ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, platformdaki birçok videonun zaten birden fazla parçaya ayrıldığına işaret ediyor ve bunun bu konuda yardımcı olması gerektiğini söylüyor. Daha uzun videolar için platformlar zaten var, bu nedenle bunun gibi herhangi bir hareket, tartışmasız TikTok’u ilk etapta başarılı kılan şeyi seyreltme riskini taşır.

Ancak uygulamanın arkasındaki ekip, açıkça değişiklik yapmaya değeceğini düşünüyor. Blog yazısı şöyle devam ediyor: “Daha uzun videolar ile içerik oluşturucular, biraz daha fazla alanın esnekliğiyle TikTok’ta yeni veya genişletilmiş içerik türleri oluşturmak için tuvale sahip olacak.” TikTok, işleri yapma şeklini değiştiren tek platform değil.

Bu haftanın başlarında Instagram başkanı Adam Mosseri de değişiklik yapmayı planladıklarını duyurdu. Bir videoda, odaklandıkları dört alanın şunlar olduğunu söyledi: kullanıcıların nasıl para kazanabileceği, platformun alışveriş ve mesajlaşma özelliklerini iyileştirme ve videoya daha fazla odaklanma.

“İnsanlar eğlenmek için Instagram’ı arıyorlar… Bunu benimsememiz gerekiyor ve bu da değişim anlamına geliyor” dedi. TikTok: Bir sosyal medya devinin hikayesi. Hollywood yıldızları tarafından desteklenen ve TikTok tarafından desteklenen futbol kulübü “Önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekten göreceğiniz şey, öneriler dediğimiz alanda daha fazla denemeye başlamamız, bu nedenle size Feed’de henüz takip etmemiş olabileceğiniz şeyleri göstermemiz.

“Ayrıca videoyu daha geniş bir şekilde kucakladığımızı deneyeceğiz. Tam ekran, sürükleyici, eğlenceli, mobil öncelikli video.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok Video Uzunluğunu Yükseltiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Nike, Metaverse İlk Çıkışını Nikeland ile Roblox’ta Yapıyor

Nike, Metaverse İlk Çıkışını Nikeland ile Roblox’ta Yapıyor. Nike Perşembe günü, video oyun platformu Roblox’taki …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör