Toyota, Robotlarını Selfie Çekerken Masaları Silmek İçin Eğitiyor

blank
Toyota, Robotlarını Selfie Çekerken Masaları Silmek İçin Eğitiyor

İçerik: Toyota, Robotlarını Selfie Çekerken Masaları Silmek İçin Eğitiyor

Toyota, Robotlarını Selfie Çekerken Masaları Silmek İçin Eğitiyor:

Görünüşe göre şeffaf ve yansıtıcı yüzeyler robotlar için kafa karıştırıcı ve bu, ev işleri için makine tasarlayan şirketlerin üstesinden gelmesi gereken bir sorun. Toyota bu sorun için bir çözüm geliştirdi ve robotunun masaları ve diğer yüzeyleri sildiğini gösteren bir video yayınladı – hem de videoyu çekerken.

Şirketin açıkladığı gibi, “çoğu robot önlerindeki nesnelere ve geometriye tepki verecek şekilde programlanmıştır” ve gerçek bir nesne ile onun yansıması arasında ayrım yapamaz. Bardak veya parlak ekmek kızartma makinesi gibi yaygın bir şey, evlerde çalışmak üzere yapılmış robotların görevlerini düzgün bir şekilde yapmasını engelleyebilir. Toyota, robotların “sahnenin 3B geometrisini algılamasına ve aynı zamanda nesneleri ve yüzeyleri algılamasına” olanak tanıyan yeni bir eğitim yöntemi geliştirerek bu sorunun üstesinden geldiğini söylüyor.

Videoda, Toyota’nın robotunun bir evdeki çeşitli öğelerin 3B geometrisini gördüğünü ve masalar ve tezgahlar gibi her türlü silinebilir yüzeyden tanınmasını sağladığını göreceksiniz. Şeffaf camları bile algılayıp kenara çekebilir.

TRI robotik başkan yardımcısı Max Bajracharya şunları söyledi: “Ev ortamlarında nasıl çalışacaklarını anlamak için robotları eğitmek, küçük görevlerin büyük zorluklara yol açabileceği evlerimizin çeşitliliği ve karmaşıklığı nedeniyle özel zorluklar doğuruyor.” Bajracharya’nın ekibi, makinelerin yaşlanan bir toplumda insanlara yardım edebilmesi için insan yeteneklerini güçlendirmek için robotik yetenekler geliştirmeyi amaçlıyor. Bu gelişme, bu hedefe ulaşmak için büyük bir adımdır. Toyota’nın robotunu aşağıda çalışırken izleyebilirsiniz:

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, Robotlarını Selfie Çekerken Masaları Silmek İçin Eğitiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi. Araştırmacılar, talep üzerine yeniden programlanabilen bir elektronik çipin yapay …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör