Virgin Galactic, Richard Branson’ı 11 Temmuz’da Uzaya Gönderecek

blank
Virgin Galactic, Richard Branson'ı 11 Temmuz'da Uzaya Gönderecek

İçerik: Virgin Galactic, Richard Branson’ı 11 Temmuz’da Uzaya Gönderecek

Virgin Galactic, Richard Branson’ı 11 Temmuz’da Uzaya Gönderecek:

Sir Richard Branson, Jeff Bezos’tan önce uzayı ziyaret edebilir. Virgin Galactic, SpaceShipTwo Unity’nin bir sonraki roketle çalışan test uçuşunun uçuş penceresini 11 Temmuz’da, Blue Origin’in ilk turist uçuşunun 20 Temmuz’da Bezos ile başlaması planlanmadan bir hafta önce açacağını duyurdu. Unity 22 görevi, şirketin dördüncü mürettebatlı uçuşu olacak, ancak kabinde iki pilot ve dört görev uzmanıyla tam bir mürettebat taşıyan ilk uçuş olacak. Bu yolculardan biri, Virgin Galactic’in ödeme yapan müşterilere sunmayı planladığı özel astronot deneyimini değerlendirecek olan şirket kurucusu Richard Branson.

İcra Kurulu Başkanı Michael Colglazier’e göre şirket, 22 Mayıs test uçuşundan elde edilen verileri analiz ettikten sonra Unity 22’yi başlatmaya hazır olduğu sonucuna vardı. Şirket, Mayıs ayında Virgin’in New Mexico merkezli Spaceport America’sından ilk insanlı uzay uçuşu olan roketle çalışan uçuşu aylarca gecikmeden sonra tamamladı. Başlangıçta Aralık 2020’de patlaması planlanmıştı, ancak SpaceShipTwo’nun roket motoru ateşlenmediği için fırlatma gerçekleşmedi.

Şimdi şirket, ticari uçuşlar sunmaya yönelik bir adım daha atmaya hazır olduğuna inanıyor. Yaklaşan görev, uzay aracının kabin ortamını, koltuk konforunu, ağırlıksız deneyimini ve ödeme yapan yolculara sunabileceği Dünya görüşlerini değerlendirmeye odaklanacak. Ayrıca, insan odaklı araştırma deneyleri yürütmek için koşulları da gösterecektir.

Branson ve iki pilotun yanı sıra diğer yolcular Virgin Galactic personelinden oluşuyor. Virgin’in Baş Astronot Eğitmeni Beth Moses, test uçuş hedeflerinin gerçekleştirilmesini denetlerken, Baş Operasyon Mühendisi Colin Bennett kabin ekipmanını, prosedürlerini ve deneyimini değerlendirecek. Son olarak, Hükümet İşleri ve Araştırma Operasyonları Başkan Yardımcısı Sirisha Bandla, gemide insan odaklı deneyleri yürütmekten sorumlu olacak.

Virgin, uzay uçuşunun bir canlı yayınını web sitesinde, Facebook, Twitter ve YouTube sayfalarında yayınlayacak. Canlı yayın, hava ve teknik koşullara bağlı olarak hala ertelenebilecek olan uçuş günü sabah 9’da başlayacak. Görev başarılı olursa, şirket yakında bilet satışlarını yeniden başlatmayı ve gelecek yıl ücretli uçuşlarına başlamadan önce iki ek uçuş daha gerçekleştirmeyi planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Virgin Galactic, Richard Branson’ı 11 Temmuz’da Uzaya Gönderecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Gökbilimciler Toz Bulutlarında ‘Gizlenen’ İki Yeni Galaksi Buldu

Gökbilimciler Toz Bulutlarında ‘Gizlenen’ İki Yeni Galaksi Buldu. Evrenin köşelerinde sıkışıp kalmış gizemler, herkesin hayal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör