Artık WhatsApp’da Gönderilen Videoların Kalitesini Seçeceksiniz

blank
Artık WhatsApp'da Gönderilen Videoların Kalitesini Seçeceksiniz

İçerik: Artık WhatsApp’da Gönderilen Videoların Kalitesini Seçeceksiniz

Artık WhatsApp’da Gönderilen Videoların Kalitesini Seçeceksiniz:

WhatsApp, bir rapora göre, kullanıcıların videoları yüksek kalitede paylaşmaya karar vermelerini sağlayan test ediyor. Yeni özelliğin Android için WhatsApp beta sürümünün bir parçası olduğu söyleniyor. Şu anda WhatsApp kullanıcıları, kişileriyle paylaşmadan önce tam olarak istedikleri videoların kalitesine karar verme seçeneğine sahip değiller. Anlık mesajlaşma uygulaması şu anda platformu aracılığıyla iletilen tüm medyalar için maksimum 16 MB dosya boyutuna sahiptir.

WABetaInfo, Android için WhatsApp beta sürümü 2.21.14.6’nın, kullanıcıların video paylaşımı için hangi kaliteyi seçmek istediklerini seçmelerine olanak tanıyan ‘Video yükleme kalitesi’ adlı özellikle yayınlandığını bildirdi. WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, kullanıcıların seçebilecekleri üç ön ayar seçeneği olarak ‘Otomatik (önerilen)’, ‘En iyi kalite’ ve ‘Veri tasarrufu’ alacağını gösteriyor.

“Otomatik (önerilen)” seçeneği, belirli videolar için en iyi sıkıştırma algoritmasını algılarken, “En iyi kalite” seçeneği, WhatsApp’ı videoları mevcut en yüksek çözünürlükte göndermeye zorlamak olacaktır. Ancak, ‘Veri tasarrufu’ seçeneği özellikle yüksek bant genişliğine sahip olmayan ve videoları sıkıştırılmış biçimde paylaşmakta sorun olmayan kişiler için olacaktır.

‘En iyi kalite’ seçeneğine geçiş yapan kullanıcıların, sahip oldukları ağ hızına ve kullandıkları donanıma bağlı olarak videoların WhatsApp’taki kişilerine ulaşması için daha uzun süre beklemeleri gerekebilir. Ancak, daha iyi bir görüntüleme deneyimi sağlamak için çözünürlüğü artıracaktır.

WhatsApp, bildirilen özelliği Depolama ve veri ayarları altında sağlayabilir. Özelliğin şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu ve gelecekteki bir güncelleme ile kullanıma sunulacağını da belirtmek önemlidir.

Şu anda WhatsApp, kullanıcıların SSS sayfalarında belirttiği gibi, kullanıcıların yaklaşık 90 saniyeden üç dakikaya eşit olan 16 MB’den büyük videolar göndermesine izin vermiyor. Yeni yüksek çözünürlüklü özellik kullanıma sunulduğunda bu boyut sınırının devam edip etmeyeceği belli değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Artık WhatsApp’da Gönderilen Videoların Kalitesini Seçeceksiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google, YouTube TV’nin Yeni 4K Eklentisini Chromecast’e Getiriyor

Google, YouTube TV’nin Yeni 4K Eklentisini Chromecast’e Getiriyor: Haftanın başında Google, sonunda YouTube TV’ye 4K …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör