C295W IGK Uçağı, ROKETSAN Testlerine Devam Ediyor

blank
C295W IGK Uçağı, ROKETSAN Testlerine Devam Ediyor

İçerik: C295W IGK Uçağı, ROKETSAN Testlerine Devam Ediyor

C295W IGK Uçağı, ROKETSAN Testlerine Devam Ediyor:

Airbus silahlı C295W versiyonu, ROKETSAN’ın TEBER-82 güdümlü mühimmatının ardından L-UMTAS ve Cirit füzeleri ile testlerine devam ediyor.

Airbus Defence and Space, SOFINS 295’te (Özel Kuvvetler İnovasyon Ağı Semineri) yakın hava desteği (CAS) sağlamak üzere geliştirilen C2021 uçağının Silahlı İstihbarat, Gözetleme ve Keşif (Silahlı ISC/ISR) versiyonunu tanıttı. Son olarak, dört alt istasyonda C295 Silahlı IGK uçağı; ROKETSAN’ın ürünü ayrıca iki adet CİRİT lazer güdümlü füze kapsülü ve sekiz adet L-UMTAS lazer güdümlü füze ile donatılarak uçtu. Bu uçuş testleri, böyle bir silah yüküyle donatıldığında uçağın mekanik ve aerodinamik özelliklerini doğrulamak için yapılır.

Airbus C295W uçağı 8 adet L-UMTAS tanksavar füzesi ve 8 adet CİRİT 2.75″ Lazer Güdümlü Füze ile taktik askeri nakliye için oldukça sıra dışı bir yük olarak uçtu. Avrupalı ​​Airbus şirketi, silahlı istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) C295W versiyonu üzerindeki çalışmalarını hızlandırıyor. 19 Şubat 2021’de Airbus C295W uçağının en az dört ROKETSAN hassas güdümlü bomba TEBER-82 taşıdığı görüldü. Son testler ise, şu anda kesin sipariş olmamasına rağmen potansiyel müşterilerden ciddi ilgi gösteriyor.

İspanyol fotoğrafçı Santi Blánquez’in çektiği görüntüler, Airbus’ın İspanya’nın Sevilla kentinde konuşlu geçici askeri tescilli EC-296 uçağının 8 adet L-UMTAS tanksavar füzesi ve 8 adet CİRİT 2.75″ Lazer Güdümlü Füze ile bir dizi test uçuşu gerçekleştirdiğini gösterdi.

Airbus, C2017W uçağının silahlı versiyonunu Kasım 295’te Dubai Airshow’da görücüye çıkardı. İstihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) misyonları için de sunulan silahlı C295’in, Airbus tarafından ABD’nin ilgisine cevaben geliştirildiği belirtiliyor. Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki potansiyel müşteriler. Airbus yetkilileri, bölgede pervaneli hafif taarruz uçaklarının giderek daha popüler hale gelmesine rağmen müşterilerin bu dayanıklılığın yanı sıra ISR sensörlerinin de eksik olduğunu düşündüklerini belirtti.

Airbus Defence and Space ile Roketsan, Farnborough Airshow’da Airbus C295W keşif ve nakliye uçaklarında çeşitli silah sistemlerinin birleştirilmesi konusunda işbirliği anlaşması imzaladı. İmzalanan anlaşma çerçevesinde iki şirket, Roketsan’ın mevcut ürün gamında yer alan çeşitli silahların tasarım, montaj ve ilk test aşamalarında iş birliği yapıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: C295W IGK Uçağı, ROKETSAN Testlerine Devam Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör