GM Anlaşması, EV Pillerinin Çevreye Etkisini Azaltacak

blank
GM Anlaşması, EV Pillerinin Çevreye Etkisini Azaltacak

İçerik: GM Anlaşması, EV Pillerinin Çevreye Etkisini Azaltacak

GM Anlaşması, EV Pillerinin Çevreye Etkisini Azaltacak:

GM, size EV pil teknolojisini satmak için sadece teknik beceriye dayanmıyor – aynı zamanda çevre dostu olmanın (ve tutumluluğun) da bir rol oynayacağını umuyor. Otomobil üreticisi, çevreye daha duyarlı lityum elde etmek için Controlled Thermal Resources ile bir anlaşma yaptı. Ekip, normal maden ocaklarından veya buharlaşma bölmelerinden daha düşük CO2 emisyonları üreten bir süreç kullanılarak yapılan lityumu Kaliforniya’dan tedarik edecek.

CTR’nin projesi Hell’s Kitchen, lityumu doğrudan jeotermal tuzlu sudan çıkaran bir kapalı döngü sistemi kullanacak. GM’nin düzenlemesi, ona Hell’s Kitchen’ın ilk aşamasından lityum için “ilk haklar” ve ayrıca çok yıllı bir ortaklık seçeneği sunuyor.

Yaklaşım, yalnızca GM’nin EV’lerinin genel çevresel ayak izini azaltmakla kalmamalı, aynı zamanda fiyatları düşürebilecek “düşük maliyetli” lityum sağlamalıdır.

İlk Hell’s Kitchen aşamasının 2024 yılına kadar lityum üretmesi beklenmiyor. Ancak GM, bu işbirliğini 2035 yılına kadar içten yanmalı motorlu arabaları düşürme hedefi açısından önemli görüyor. Otomobil üreticisi hem EV’lerinin değerini iyileştirebilir hem de daha güçlü bir durum oluşturabilirse çevreci kimlikleri için satışları artırabilir ve benzin ve dizelden daha kolay geçiş yapabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: GM Anlaşması, EV Pillerinin Çevreye Etkisini Azaltacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör